Gillespie to play in Redbacks League match this weekend

South Australian Cricket Association

September 27, 2001

Text size: A | A

The South Australian State Selectors have named the four teams for round 3 of the 2001 Redbacks League. Both matches will be played at Park 25.

Jason Gillespie will be playing in the Chappel XII.

Round 3 (10.00am Start) Sun 30 September

  • Chappell XII v Sleep XII
  • Freeman XII v Cunningham XII

    Sleep XII

    1. Plant, Tom (Glenelg)
    2. Cameron, Ben (Tea Tree Gully)
    3. Vaughan, Jeff (Capt. - Prospect)
    4. Harris, Ryan (Northern Districts)
    5. Fergusion, Callum (Prospect)
    6. Ellicott, Stuart (Prospect)
    7. Manou, Graham (Kp - Northern Districts)
    8. Duval, Chris (Northern Districts)
    9. Harden, Michael (Prospect)
    10. Thomas, Wes (Tea Tree Gully)
    11. McIntyre, Peter (Tea Tree Gully)
    12. Borlace, Travis (Tea Tree Gully)

    Chappell XII

    1. Williams, Luke (Adelaide)
    2. Johnson, Ben (Capt. - Adelaide)
    3. Deitz, Shane (Kp - Southern District)
    4. Fitzgerald, David (Glenelg)
    5. Ridley, Liam (Glenelg)
    6. Maraun, Shane (Adelaide)
    7. Williams, Sam (Adelaide)
    8. Rowe, Neil (Glenelg)
    9. Bulger, Ryan (Glenelg)
    10. Ross, Dwayne (Southern District)
    11. Gillespie, Jason (Adelaide)
    12. Bevan, Brett (Southern District)

    Freeman XII

    1. Taylor, Jarrod (West Torrens)
    2. Monger, Darryl (Port Adelaide)
    3. Kelly, Trent (West Torrens)
    4. Harris, Daniel (Woodville)
    5. Young, Bradley (Capt. - West Torrens)
    6. Higgins, Ben (West Torrens)
    7. Reeves, Darren (Kp - West Torrens)
    8. Harrity, Mark (Port Adelaide)
    9. Sainsbury, Andrew (Port Adelaide)
    10. Marsh, Jamie (Port Adelaide)
    11. Swain, Brett (West Torrens)
    12. Whiteoak, Steve (Port Adelaide)

    Cunningham XII

    1. Adcock, Nathan (Capt. - Sturt)
    2. Borgas, Jason (Sturt)
    3. Crook, Andrew (East Torrens)
    4. Dempsey, Darren (Kensington)
    5. Stokes, Matthew (Sturt)
    6. Williamson, Simon (University)
    7. King, Matthew (Sturt)
    8. Palmer, John (Kensington)
    9. Rofe, Paul (East Torrens)
    10. Wilson, Paul (University)
    11. Tait, Shaun (Sturt)
    12. Borgas, Cameron (Sturt)

RSS Feeds: South Australian Cricket Association

© 2001 South Australian Cricket Association

TopTop
Email Feedback Print
Share
E-mail
Feedback
Print
South Australian Cricket AssociationClose
Related Links
Players/Officials: Jason Gillespie
Series/Tournaments: Australia Domestic Season
Teams: Asia XI | Australia
Grounds: Park 25
Other links: Redbacks
Country Fixtures Country Results
2nd ODI: Aus Women v Pak Women at Brisbane
Aug 23, 2014 (09:30 local | 23:30 GMT | 19:30 EDT | 18:30 CDT | 16:30 PDT)
Zimbabwe v Australia at Harare
Aug 25, 2014 (09:30 local | 07:30 GMT | 03:30 EDT | 02:30 CDT | 00:30 PDT)
3rd ODI: Aus Women v Pak Women at Brisbane
Aug 26, 2014 (09:30 local | 23:30 GMT | 19:30 EDT | 18:30 CDT | 16:30 PDT)
Australia v South Africa at Harare
Aug 27, 2014 (09:30 local | 07:30 GMT | 03:30 EDT | 02:30 CDT | 00:30 PDT)
4th ODI: Aus Women v Pak Women at Brisbane
Aug 28, 2014 (09:30 local | 23:30 GMT | 19:30 EDT | 18:30 CDT | 16:30 PDT)
Complete fixtures » | Download Fixtures »
News | Features Last 3 days
News | Features Last 3 days