Premier League Tournament, 2003/04 / Fixtures

Current GMT date and time Date Time
     - Day and Night - Covered by Cricinfo
Date and Time Match Weather The Weather Channel
Fri Oct 10 - Sun Oct 12 Group A - Galle Cricket Club v Sinhalese Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 10 - Sun Oct 12 Group A - Nondescripts Cricket Club v Moors Sports Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 10 - Sun Oct 12 Group A - Sri Lanka Air Force Sports Club v Chilaw Marians Cricket Club
Air Force Ground, Katunayake
N/A
 
Fri Oct 10 - Sun Oct 12 Group A - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Police Sports Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
 
Fri Oct 10 - Sun Oct 12 Group B - Colombo Cricket Club v Burgher Recreation Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
 
Fri Oct 10 - Sun Oct 12 Group B - Colts Cricket Club v Bloomfield Cricket and Athletic Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 10 - Sun Oct 12 Group B - Panadura Sports Club v Sebastianites Cricket and Athletic Club
Panadura Esplanade
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group A - Moors Sports Club v Galle Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group A - Nondescripts Cricket Club v Sinhalese Sports Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group A - Police Sports Club v Chilaw Marians Cricket Club
Police Park Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group A - Sri Lanka Air Force Sports Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
Air Force Ground, Katunayake
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group B - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Burgher Recreation Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group B - Colombo Cricket Club v Colts Cricket Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group B - Kurunegala Youth Cricket Club v Sebastianites Cricket and Athletic Club
Welagedara Stadium, Kurunegala
N/A
 
Fri Oct 17 - Sun Oct 19 Group B - Panadura Sports Club v Ragama Cricket Club
Panadura Esplanade
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group A - Moors Sports Club v Sinhalese Sports Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group A - Nondescripts Cricket Club v Galle Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group A - Police Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Police Park Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group A - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Chilaw Marians Cricket Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group B - Colombo Cricket Club v Bloomfield Cricket and Athletic Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group B - Colts Cricket Club v Burgher Recreation Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group B - Panadura Sports Club v Kurunegala Youth Cricket Club
Panadura Esplanade
N/A
 
Fri Oct 24 - Sun Oct 26 Group B - Sebastianites Cricket and Athletic Club v Ragama Cricket Club
Tyronne Fernando Stadium, Moratuwa
N/A
 
Fri Oct 31 - Sun Nov 2 Group A - Chilaw Marians Cricket Club v Galle Cricket Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
 
Fri Oct 31 - Sun Nov 2 Group A - Moors Sports Club v Police Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 31 - Sun Nov 2 Group A - Nondescripts Cricket Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 31 - Sun Nov 2 Group B - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Sebastianites Cricket and Athletic Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 31 - Sun Nov 2 Group B - Burgher Recreation Club v Kurunegala Youth Cricket Club
Burgher Recreation Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Oct 31 - Sun Nov 2 Group B - Colombo Cricket Club v Ragama Cricket Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
 
Fri Oct 31 - Sun Nov 2 Group B - Colts Cricket Club v Panadura Sports Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Sat Nov 1 - Mon Nov 3 Group A - Sinhalese Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group A - Chilaw Marians Cricket Club v Moors Sports Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group A - Nondescripts Cricket Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group A - Police Sports Club v Galle Cricket Club
Police Park Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group A - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Sinhalese Sports Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group B - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Kurunegala Youth Cricket Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group B - Burgher Recreation Club v Sebastianites Cricket and Athletic Club
Burgher Recreation Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group B - Colombo Cricket Club v Panadura Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
 
Fri Nov 7 - Sun Nov 9 Group B - Colts Cricket Club v Ragama Cricket Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group A - Moors Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group A - Nondescripts Cricket Club v Chilaw Marians Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group A - Police Sports Club v Sinhalese Sports Club
Police Park Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group A - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Galle Cricket Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group B - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Ragama Cricket Club
Kadirana Cricket Grounds, Gampaha
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group B - Colombo Cricket Club v Sebastianites Cricket and Athletic Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group B - Kurunegala Youth Cricket Club v Colts Cricket Club
Welagedara Stadium, Kurunegala
N/A
 
Fri Nov 14 - Sun Nov 16 Group B - Panadura Sports Club v Burgher Recreation Club
Panadura Esplanade
N/A
 
Fri Nov 21 - Sun Nov 23 Group B - Kurunegala Youth Cricket Club v Ragama Cricket Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group A - Chilaw Marians Cricket Club v Sinhalese Sports Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group A - Moors Sports Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group A - Police Sports Club v Nondescripts Cricket Club
Police Park Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group A - Sri Lanka Air Force Sports Club v Galle Cricket Club
Air Force Ground, Katunayake
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group B - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Panadura Sports Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group B - Burgher Recreation Club v Ragama Cricket Club
Burgher Recreation Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group B - Kurunegala Youth Cricket Club v Colombo Cricket Club
Welagedara Stadium, Kurunegala
N/A
 
Fri Nov 28 - Sun Nov 30 Group B - Sebastianites Cricket and Athletic Club v Colts Cricket Club
Tyronne Fernando Stadium, Moratuwa
N/A
 
Fri Dec 5 - Sun Dec 7 Semi-Final - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Nondescripts Cricket Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Dec 5 - Sun Dec 7 Semi-Final - Colts Cricket Club v Galle Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Dec 26 - Sat Dec 27 3rd Place Playoff - Galle Cricket Club v Nondescripts Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Dec 26 - Sun Dec 28 Final - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Colts Cricket Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Jan 16 - Sun Jan 18 Plate Group A - Sinhalese Sports Club v Panadura Sports Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Jan 16 - Sun Jan 18 Plate Group B - Chilaw Marians Cricket Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
 
Fri Jan 16 - Sun Jan 18 Plate Group C - Colombo Cricket Club v Moors Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
 
Fri Jan 16 - Sat Jan 17 Plate Group D - Police Sports Club v Sebastianites Cricket and Athletic Club
Police Park Ground, Colombo
N/A
 
Fri Jan 23 - Sun Jan 25 Plate Group A - Panadura Sports Club v Burgher Recreation Club
Panadura Esplanade
N/A
 
Fri Jan 23 - Sun Jan 25 Plate Group C - Sri Lanka Air Force Sports Club v Colombo Cricket Club
Air Force Ground, Colombo
N/A
 
Fri Jan 23 - Sun Jan 25 Plate Group D - Police Sports Club v Ragama Cricket Club
Kadirana Cricket Grounds, Gampaha
N/A
 
Sat Jan 24 - Mon Jan 26 Plate Group B - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Kurunegala Youth Cricket Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
 
Fri Jan 30 - Sun Feb 1 Plate Group A - Burgher Recreation Club v Sinhalese Sports Club
Burgher Recreation Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Jan 30 - Sun Feb 1 Plate Group B - Kurunegala Youth Cricket Club v Chilaw Marians Cricket Club
Welagedara Stadium, Kurunegala
N/A
 
Fri Jan 30 - Sun Feb 1 Plate Group C - Moors Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
 
Sun Feb 1 - Tue Feb 3 Plate Group D - Ragama Cricket Club v Sebastianites Cricket and Athletic Club
Police Park Ground, Colombo
N/A
 
Fri Feb 6 - Sat Feb 7 Plate Semi-Final - Chilaw Marians Cricket Club v Moors Sports Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
 
Fri Feb 6 - Sun Feb 8 Plate Semi-Final - Ragama Cricket Club v Sinhalese Sports Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Feb 13 - Sun Feb 15 Plate Final - Moors Sports Club v Sinhalese Sports Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
 
Tournament Results
Moors v Sinhalese at Colombo (PSS) - Feb 13-15, 2004
Sinhalese won by 103 runs
Ragama v Sinhalese at Colombo (Colts) - Feb 6-8, 2004
Match drawn
Chilaw v Moors at Katunayake - Feb 6-7, 2004
Moors won by 10 wickets
Ragama v Sebast CAC at Colombo (Police) - Feb 1-3, 2004
Match drawn
Burgher v Sinhalese at Colombo (Burgher) - Jan 30-Feb 1, 2004
Match drawn
Kurunegala Y v Chilaw at Kurunegala - Jan 30-Feb 1, 2004
Match drawn
Moors v SL Air SC at Colombo (Moors) - Jan 30-Feb 1, 2004
Match drawn
More results »
News | Features Last 3 days
News | Features Last 3 days