The Cricketer / Fixtures

Current GMT date and time

Date

Time

      - Day and Night - Covered by Cricinfo
Date and Time Match WeatherThe Weather Channel
Sat May 2 - Tue May 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Durham
Lord's, London
Sun May 3 - Wed May 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Gloucestershire
County Ground, Chelmsford
Cloudy 11° C
Sun May 3 - Wed May 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Derbyshire
Sophia Gardens, Cardiff
Partly Cloudy 9° C
Forecast
Partly Cloudy
Sun May 3 - Wed May 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Leicestershire
St Lawrence Ground, Canterbury
Cloudy 12° C
Sun May 3 - Wed May 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Northamptonshire v Lancashire
County Ground, Northampton
Cloudy 8° C
Sun May 3 - Wed May 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Worcestershire v Somerset
County Ground, New Road, Worcester
Rain 8° C
Mon May 4 - Wed May 6

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Venue TBC
Mon May 4 - Wed May 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Glamorgan 2nd XI v Essex 2nd XI
Marespool, Mumbles
Mostly Cloudy 11 - 15° C
Forecast
Mostly Cloudy
Mon May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Bedfordshire v Cambridgeshire
Wardown Park, Luton
AM Clouds/PM Sun 11 - 18° C
Forecast
AM Clouds/PM Sun
Tue May 5 - Thu May 7

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Leicestershire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Venue TBC
Tue May 5 - Thu May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
County Ground, Bristol
Showers/Wind 8 - 13° C
Forecast
Showers/Wind
Tue May 5 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
County Ground, Hove
AM Light Rain/Wind 9 - 14° C
Forecast
AM Light Rain/Wind
Tue May 5 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
County Ground, Hove
AM Light Rain/Wind 9 - 14° C
Forecast
AM Light Rain/Wind
Thu May 7 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Glamorgan 2nd XI v Essex 2nd XI
Sophia Gardens, Cardiff
Mostly Sunny 8 - 14° C
Forecast
Mostly Sunny
Thu May 7 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Glamorgan 2nd XI v Essex 2nd XI
Sophia Gardens, Cardiff
Mostly Sunny 8 - 14° C
Forecast
Mostly Sunny
Thu May 7 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Durham 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Venue TBC
Fri May 8 (50 ovs)
10:45 local | 09:45 GMT
05:45 EDT | 04:45 CDT | 02:45 PDT
Only ODI - Ireland v England
The Village, Malahide, Dublin
PM Showers 7 - 13° C
Forecast
PM Showers
Fri May 8 - Mon May 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Somerset v New Zealanders
County Ground, Taunton
AM Showers 9 - 18° C
Forecast
AM Showers
Fri May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Lancashire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Northop Hall Cricket Club Ground
Fri May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Lancashire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Northop Hall Cricket Club Ground
Fri May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Leicestershire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Venue TBC
Fri May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Leicestershire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Venue TBC
Fri May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Surrey 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
The Ridge, Purley
Partly Cloudy 8 - 18° C
Forecast
Partly Cloudy
Fri May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Surrey 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
The Ridge, Purley
Partly Cloudy 8 - 18° C
Forecast
Partly Cloudy
Sat May 9 - Tue May 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Worcestershire
Edgbaston, Birmingham
Sun May 10 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Northamptonshire
County Ground, Derby
Sun May 10 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Nottinghamshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun May 10 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Glamorgan
St Lawrence Ground, Canterbury
Sun May 10 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Lancashire v Gloucestershire
Old Trafford, Manchester
Sun May 10 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Leicestershire
Kennington Oval, London
Sun May 10 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Middlesex
County Ground, Hove
Sun May 10 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Hampshire
Headingley, Leeds
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Devon v Cornwall
The Fortfield, Sidmouth
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Wales Minor Counties v Dorset
Brymbo Cricket Club Ground
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Norfolk v Bedfordshire
Manor Park, Horsford
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Suffolk v Cambridgeshire
The Victory Ground, Bury St Edmunds
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Lincolnshire v Shropshire
Cross O'Cliff Court, Bracebridge Heath
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Northumberland v Cumberland
Osborne Avenue, Jesmond
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Herefordshire v Buckinghamshire
The Park, Brockhampton
Sun May 10 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Oxfordshire v Staffordshire
Bicester and North Oxford Cricket Club, Chesterton, Bicester
Mon May 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Durham 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Brandon Lane, Brandon
Mon May 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Durham 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Brandon Lane, Brandon
Mon May 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Campbell Park, Milton Keynes
Mon May 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Campbell Park, Milton Keynes
Mon May 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Sussex 2nd XI
London Road, High Wycombe
Mon May 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Sussex 2nd XI
London Road, High Wycombe
Mon May 11 - Wed May 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Dean Close School Ground, Cheltenham
Tue May 12 - Thu May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Brandon Lane, Brandon
Tue May 12 - Thu May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Campbell Park, Milton Keynes
Tue May 12 - Thu May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Sussex 2nd XI
London Road, High Wycombe
Tue May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Lancashire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Parkgate, Neston
Tue May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Lancashire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Parkgate, Neston
Thu May 14 - Sun May 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Worcestershire v New Zealanders
County Ground, New Road, Worcester
Thu May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Bristol University Sports Ground
Thu May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Bristol University Sports Ground
Fri May 15 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Durham v Northamptonshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri May 15 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Gloucestershire v Middlesex
County Ground, Bristol
Fri May 15 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Lancashire v Leicestershire
Old Trafford, Manchester
Fri May 15 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Nottinghamshire v Warwickshire
Trent Bridge, Nottingham
Fri May 15 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Surrey v Glamorgan
Kennington Oval, London
Fri May 15 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Yorkshire v Derbyshire
Headingley, Leeds
Fri May 15 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Hampshire v Essex
The Rose Bowl, Southampton
Fri May 15 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Kent v Sussex
St Lawrence Ground, Canterbury
Sat May 16 (20 ovs)
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Essex v Surrey
County Ground, Chelmsford
Sun May 17 - Wed May 20
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Hampshire v Middlesex
The Rose Bowl, Southampton
Sun May 17 - Wed May 20
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Lancashire
Grace Road, Leicester
Sun May 17 - Wed May 20
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Somerset
Trent Bridge, Nottingham
Sun May 17 - Wed May 20
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Durham
Edgbaston, Birmingham
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Cornwall v Wales Minor Counties
Ladycross, Werrington
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Wiltshire v Devon
Sambourne Road, Warminster
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Cambridgeshire v Norfolk
The Leys School, Cambridge
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Hertfordshire v Suffolk
The Common, Harpenden
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Cheshire v Northumberland
Werneth Low, Hyde
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Cumberland v Lincolnshire
Sandair, Cockermouth
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Berkshire v Oxfordshire
Brakspear Ground, Henley-on-Thames
Sun May 17 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Staffordshire v Herefordshire
Stourbridge Road, Himley
Sun May 17 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Sussex v Gloucestershire
County Ground, Hove
Mon May 18 - Thu May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Essex
Sophia Gardens, Cardiff
Mon May 18 - Thu May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Kent
County Ground, Bristol
Mon May 18 - Thu May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Northamptonshire v Surrey
County Ground, Northampton
Mon May 18 - Wed May 20
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Mon May 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Durham 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Denton Bank, Benwell Hill, Newcastle upon Tyne
Mon May 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Durham 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Denton Bank, Benwell Hill, Newcastle upon Tyne
Mon May 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Essex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Cricket Field Lane, Bishop's Stortford
Mon May 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Essex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Cricket Field Lane, Bishop's Stortford
Mon May 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Mon May 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Tue May 19 - Thu May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Riverside Ground, Chester-le-Street
Tue May 19 - Thu May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Cricket Field Lane, Bishop's Stortford
Tue May 19 - Thu May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Blackstone Cricket Club Ground, No1 Pitch
Tue May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Derbyshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Venue TBC
Tue May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Derbyshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Venue TBC
Tue May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Unicorns v Worcestershire 2nd XI
Tunstall Road, Knypersley
Tue May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Unicorns v Worcestershire 2nd XI
Tunstall Road, Knypersley
Tue May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Kent 2nd XI v Surrey 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Tue May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Kent 2nd XI v Surrey 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Wed May 20 - Fri May 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Surrey 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Wed May 20 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Lancashire 2nd XI v Unicorns
Aigburth, Liverpool
Wed May 20 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Lancashire 2nd XI v Unicorns
Aigburth, Liverpool
Thu May 21 - Mon May 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
1st Test - England v New Zealand
Lord's, London
Thu May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Derbyshire 2nd XI v Unicorns
County Ground, Derby
Thu May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Derbyshire 2nd XI v Unicorns
County Ground, Derby
Thu May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Yorkshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
St George's Road, Harrogate
Thu May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Yorkshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
St George's Road, Harrogate
Thu May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Hampshire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Thu May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Hampshire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Fri May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Oundle School Ground
Fri May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Oundle School Ground
Fri May 22 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Leicestershire v Derbyshire
Grace Road, Leicester
Fri May 22 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Somerset v Sussex
County Ground, Taunton
Fri May 22 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Lancashire v Durham
Old Trafford, Manchester
Fri May 22 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Nottinghamshire v Yorkshire
Trent Bridge, Nottingham
Fri May 22 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Warwickshire v Worcestershire
Edgbaston, Birmingham
Fri May 22 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Glamorgan v Essex
Sophia Gardens, Cardiff
Fri May 22 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Hampshire v Kent
The Rose Bowl, Southampton
Sun May 24 - Wed May 27
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Surrey
Kent County Cricket Ground, Beckenham
Sun May 24 - Wed May 27
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Lancashire v Derbyshire
Trafalgar Road Ground, Southport
Sun May 24 - Wed May 27
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Yorkshire
County Ground, Taunton
Sun May 24 - Wed May 27
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Warwickshire
County Ground, Hove
Sun May 24 - Wed May 27
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Worcestershire v Durham
County Ground, New Road, Worcester
Sun May 24 - Tue May 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Bedfordshire v Norfolk
Wardown Park, Luton
Sun May 24 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Gloucestershire v Essex
County Ground, Bristol
Mon May 25 - Wed May 27
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Warwickshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Bulls Head Ground, Coventry
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
County Ground, Northampton
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
County Ground, Northampton
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Yorkshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Yorkshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Hampshire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Hampshire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Somerset 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Somerset 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Kent 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Tue May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Kent 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Wed May 27 - Fri May 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Stowe School Ground
Wed May 27 - Fri May 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Wed May 27 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Essex 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Wed May 27 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Essex 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Thu May 28 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Warwickshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
The John Findlay Memorial Ground, Walmley
Thu May 28 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Warwickshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
The John Findlay Memorial Ground, Walmley
Thu May 28 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Leicestershire v Durham
Grace Road, Leicester
Thu May 28 (20 ovs)          
18:15 local | 17:15 GMT
13:15 EDT | 12:15 CDT | 10:15 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Middlesex v Kent
Lord's, London
Fri May 29 - Tue Jun 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
2nd Test - England v New Zealand
Headingley, Leeds
Fri May 29 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Middlesex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Kenton Court Meadow, Sunbury-on-Thames
Fri May 29 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Middlesex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Kenton Court Meadow, Sunbury-on-Thames
Fri May 29 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Durham v Yorkshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri May 29 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Worcestershire v Leicestershire
County Ground, New Road, Worcester
Fri May 29 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Kent v Surrey
Kent County Cricket Ground, Beckenham
Fri May 29 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Northamptonshire v Warwickshire
County Ground, Northampton
Fri May 29 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Glamorgan v Hampshire
Sophia Gardens, Cardiff
Fri May 29 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Derbyshire v Lancashire
County Ground, Derby
Fri May 29 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Essex v Somerset
County Ground, Chelmsford
Fri May 29 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Sussex v Middlesex
County Ground, Hove
Sun May 31 (20 ovs)
10:00 local | 09:00 GMT
05:00 EDT | 04:00 CDT | 02:00 PDT
Unicorns Counties T20
Cambridgeshire v Norfolk
Spicer's Sports Ground, Sawston
Sun May 31 (20 ovs)
10:00 local | 09:00 GMT
05:00 EDT | 04:00 CDT | 02:00 PDT
Unicorns Counties T20
Cumberland v Cheshire
Boughton Hall Cricket Club Ground, Chester
Sun May 31 (20 ovs)
10:00 local | 09:00 GMT
05:00 EDT | 04:00 CDT | 02:00 PDT
Unicorns Counties T20
Devon v Wiltshire
The Maer Ground, Exmouth
Sun May 31 (20 ovs)
10:00 local | 09:00 GMT
05:00 EDT | 04:00 CDT | 02:00 PDT
Unicorns Counties T20
Herefordshire v Wales Minor Counties
Clenchers Mill Lane, Eastnor
Sun May 31 (20 ovs)
10:00 local | 09:00 GMT
05:00 EDT | 04:00 CDT | 02:00 PDT
Unicorns Counties T20
Hertfordshire v Bedfordshire
The Common, Harpenden
Sun May 31 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Gloucestershire
County Ground, Derby
Sun May 31 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Leicestershire
County Ground, Chelmsford
Sun May 31 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Northamptonshire
Sophia Gardens, Cardiff
Sun May 31 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Hampshire v Worcestershire
The Rose Bowl, Southampton
Sun May 31 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Warwickshire
Lord's, London
Sun May 31 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Lancashire
Kennington Oval, London
Sun May 31 (20 ovs)
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
Unicorns Counties T20
Berkshire v Buckinghamshire
The Common, Harpenden
Sun May 31 (20 ovs)
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
Unicorns Counties T20
Cornwall v Dorset
The Maer Ground, Exmouth
Sun May 31 (20 ovs)
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
Unicorns Counties T20
Oxfordshire v Shropshire
Clenchers Mill Lane, Eastnor
Sun May 31 (20 ovs)
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
Unicorns Counties T20
Staffordshire v Northumberland
Boughton Hall Cricket Club Ground, Chester
Sun May 31 (20 ovs)
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
Unicorns Counties T20
Suffolk v Lincolnshire
Spicer's Sports Ground, Sawston
Sun May 31 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Nottinghamshire v Durham
Trent Bridge, Nottingham
Sun May 31 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Somerset v Kent
County Ground, Taunton
Mon Jun 1 - Thu Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Sussex
Trent Bridge, Nottingham
Mon Jun 1 - Wed Jun 3

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 1 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Feethams Cricket Ground, Darlington
Mon Jun 1 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Mon Jun 1 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Somerset 2nd XI
County Ground, Bristol
Mon Jun 1 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Glamorgan 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Mon Jun 1 - Wed Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Church Road, Wimbledon
Mon Jun 1 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Essex 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Toby Howe Cricket Ground, Billericay
Mon Jun 1 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Essex 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Toby Howe Cricket Ground, Billericay
Mon Jun 1 - Tue Jun 2 Loughborough MCCU v Australian Universities
Haslegrave Ground, Loughborough
Tue Jun 2 - Thu Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Toby Howe Cricket Ground, Billericay
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Durham 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Ropery Lane, Chester-le-Street
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Durham 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Ropery Lane, Chester-le-Street
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Leicestershire 2nd XI v Unicorns
Venue TBC
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Leicestershire 2nd XI v Unicorns
Venue TBC
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Trent College Ground, Long Eaton
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Trent College Ground, Long Eaton
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Glamorgan 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Denis Compton Oval, Shenley
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Glamorgan 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Denis Compton Oval, Shenley
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Somerset 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Thu Jun 4 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Somerset 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Thu Jun 4 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Venue TBC
Thu Jun 4 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Surrey 2nd XI v Sussex 2nd XI
Woodbridge Road, Guildford
Thu Jun 4 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Hampshire v Middlesex
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jun 5 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Kent v Gloucestershire
Kent County Cricket Ground, Beckenham
Fri Jun 5 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Somerset v Hampshire
County Ground, Taunton
Fri Jun 5 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Northamptonshire v Worcestershire
County Ground, Northampton
Fri Jun 5 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Nottinghamshire v Leicestershire
Trent Bridge, Nottingham
Fri Jun 5 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Yorkshire v Lancashire
Headingley, Leeds
Fri Jun 5 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Glamorgan v Middlesex
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jun 5 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Surrey v Essex
Kennington Oval, London
Fri Jun 5 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Derbyshire v Durham
County Ground, Derby
Sat Jun 6 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Leicestershire v New Zealanders
Grace Road, Leicester
Sat Jun 6 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Durham v Warwickshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jun 7 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Somerset
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jun 7 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Lancashire
County Ground, Bristol
Sun Jun 7 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Derbyshire
St Lawrence Ground, Canterbury
Sun Jun 7 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Surrey
Grace Road, Leicester
Sun Jun 7 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Northamptonshire v Essex
County Ground, Northampton
Sun Jun 7 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Hampshire
County Ground, Hove
Sun Jun 7 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Middlesex
Headingley, Leeds
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Berkshire v Oxfordshire
Brakspear Ground, Henley-on-Thames
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Buckinghamshire v Hertfordshire
London Road, High Wycombe
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Northumberland v Cumberland
Roseworth Terrace, Gosforth
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Suffolk v Lincolnshire
The Victory Ground, Bury St Edmunds
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Devon v Wales Minor Counties
Creedy Park, Sandford
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Dorset v Wiltshire
Dean Park, Bournemouth
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Herefordshire v Cornwall
Stowe Lane, Colwall
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Shropshire v Cheshire
Heath Road, Whitchurch
Sun Jun 7 - Tue Jun 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Staffordshire v Cambridgeshire
Sandwell Park, West Bromwich
Sun Jun 7 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Worcestershire v Nottinghamshire
County Ground, New Road, Worcester
Mon Jun 8 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Mon Jun 8 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Mon Jun 8 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Mon Jun 8 - Wed Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Mon Jun 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Mon Jun 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Tue Jun 9 - Thu Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Essex 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Tue Jun 9 - Thu Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Tue Jun 9 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Warwickshire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Station Road, Dorridge
Tue Jun 9 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
1st ODI - England v New Zealand
Edgbaston, Birmingham
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Worksop College Ground
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Worksop College Ground
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Worcestershire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Worcestershire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Yorkshire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Shaw Lane, Barnsley
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Yorkshire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Shaw Lane, Barnsley
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Middlesex 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Thu Jun 11 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Middlesex 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Thu Jun 11 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Northamptonshire v Derbyshire
County Ground, Northampton
Thu Jun 11 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Essex v Gloucestershire
County Ground, Chelmsford
Fri Jun 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Kent 2nd XI v Essex 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Fri Jun 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Kent 2nd XI v Essex 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Fri Jun 12 (20 ovs)
11:30 local | 10:30 GMT
06:30 EDT | 05:30 CDT | 03:30 PDT
Varsity Match - Cambridge University Women v Oxford University Women
FP Fenner's Ground, Cambridge
Fri Jun 12 (50 ovs)          
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
2nd ODI - England v New Zealand
Kennington Oval, London
Fri Jun 12 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
Varsity Match - Cambridge University v Oxford University
FP Fenner's Ground, Cambridge
Fri Jun 12 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Durham v Worcestershire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jun 12 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Leicestershire v Northamptonshire
Grace Road, Leicester
Fri Jun 12 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Gloucestershire v Glamorgan
County Ground, Bristol
Fri Jun 12 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Somerset v Surrey
County Ground, Taunton
Fri Jun 12 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Lancashire v Derbyshire
Old Trafford, Manchester
Fri Jun 12 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Warwickshire v Nottinghamshire
Edgbaston, Birmingham
Fri Jun 12 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Kent v Hampshire
St Lawrence Ground, Canterbury
Fri Jun 12 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Sussex v Essex
County Ground, Hove
Sat Jun 13 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Glamorgan v Somerset
Sophia Gardens, Cardiff
Sun Jun 14 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
3rd ODI - England v New Zealand
The Rose Bowl, Southampton
Sun Jun 14 - Wed Jun 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Derbyshire
County Ground, Chelmsford
Sun Jun 14 - Wed Jun 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Lancashire v Leicestershire
Old Trafford, Manchester
Sun Jun 14 - Wed Jun 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Nottinghamshire
County Ground, Taunton
Sun Jun 14 - Wed Jun 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Worcestershire v Warwickshire
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jun 14 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Yorkshire v Northamptonshire
Headingley, Leeds
Sun Jun 14 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Middlesex v Gloucestershire
Old Deer Park, Richmond
Sun Jun 14 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Sussex v Surrey
Arundel Castle Cricket Club Ground
Mon Jun 15 - Thu Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Glamorgan
Woodbridge Road, Guildford
Mon Jun 15 - Thu Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Durham
Arundel Castle Cricket Club Ground
Mon Jun 15 - Wed Jun 17

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Leicestershire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Kent 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Kent 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Middlesex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Merchant Taylors' School Ground, Northwood
Mon Jun 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Middlesex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Merchant Taylors' School Ground, Northwood
Mon Jun 15 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Yorkshire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Marske Cricket Club Ground, Marske-by-the-Sea
Mon Jun 15 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Sussex 2nd XI
Southchurch Park, Southend-on-Sea
Tue Jun 16 - Thu Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
North Marine Road Ground, Scarborough
Tue Jun 16 - Thu Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Sussex 2nd XI
Southchurch Park, Southend-on-Sea
Tue Jun 16 - Thu Jun 18

10:00 GMT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Kent 2nd XI
Venue TBC
Tue Jun 16 - Thu Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Merchant Taylors' School Ground, Northwood
Tue Jun 16 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Worcestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Tue Jun 16 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Worcestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Tue Jun 16 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Surrey 2nd XI v Hampshire 2nd XI
The Ridge, Purley
Tue Jun 16 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Surrey 2nd XI v Hampshire 2nd XI
The Ridge, Purley
Tue Jun 16 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Durham 2nd XI v Unicorns
Lilac Crescent, Burnopfield
Wed Jun 17 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Unicorns v Durham 2nd XI
Lilac Crescent, Burnopfield
Wed Jun 17 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Unicorns v Durham 2nd XI
Lilac Crescent, Burnopfield
Wed Jun 17 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
4th ODI - England v New Zealand
Trent Bridge, Nottingham
Thu Jun 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Leicestershire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Venue TBC
Thu Jun 18 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Leicestershire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Venue TBC
Thu Jun 18 (20 ovs)          
18:15 local | 17:15 GMT
13:15 EDT | 12:15 CDT | 10:15 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Middlesex v Hampshire
Lord's, London
Thu Jun 18 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Lancashire v Worcestershire
Old Trafford, Manchester
Thu Jun 18 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Kent v Essex
St Lawrence Ground, Canterbury
Thu Jun 18 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Derbyshire v Leicestershire
County Ground, Derby
Fri Jun 19 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Warwickshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Bulls Head Ground, Coventry
Fri Jun 19 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Worcestershire v Derbyshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jun 19 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Gloucestershire v Somerset
County Ground, Bristol
Fri Jun 19 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Northamptonshire v Lancashire
County Ground, Northampton
Fri Jun 19 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Warwickshire v Leicestershire
Edgbaston, Birmingham
Fri Jun 19 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Surrey v Kent
Kennington Oval, London
Fri Jun 19 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Yorkshire v Nottinghamshire
Headingley, Leeds
Fri Jun 19 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Essex v Glamorgan
County Ground, Chelmsford
Fri Jun 19 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Hampshire v Sussex
The Rose Bowl, Southampton
Sat Jun 20 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
5th ODI - England v New Zealand
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sat Jun 20 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Northamptonshire v Kent
County Ground, Northampton
Sun Jun 21 - Wed Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Surrey
County Ground, Derby
Sun Jun 21 - Wed Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Essex
County Ground, Bristol
Sun Jun 21 - Wed Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Hampshire v Somerset
The Rose Bowl, Southampton
Sun Jun 21 - Wed Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Worcestershire
Uxbridge Cricket Club Ground
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cambridgeshire v Buckinghamshire
Wisbech Cricket Club Ground
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Hertfordshire v Bedfordshire
Balls Park, Hertford
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Lincolnshire v Northumberland
London Road, Sleaford
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Suffolk v Norfolk
Old London Road, Copdock
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Wiltshire v Berkshire
Station Road, Corsham
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cornwall v Devon
Boscawen Park, Truro
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cumberland v Staffordshire
Netherfield Cricket Club Ground, Kendal
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Herefordshire v Shropshire
Clenchers Mill Lane, Eastnor
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Oxfordshire v Dorset
Butt's Way, Kingston Blount, Aston Rowant
Sun Jun 21 - Tue Jun 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wales Minor Counties v Cheshire
Rodney Parade, Newport, Monmouthshire
Sun Jun 21 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Warwickshire v Yorkshire
Edgbaston, Birmingham
Sun Jun 21 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Glamorgan v Sussex
Sophia Gardens, Cardiff
Mon Jun 22 - Thu Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Leicestershire
Sophia Gardens, Cardiff
Mon Jun 22 - Thu Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Nottinghamshire
Headingley, Leeds
Mon Jun 22 - Wed Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Centre Vale, Todmorden
Mon Jun 22 - Wed Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Warwickshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Scorers, Shirley
Mon Jun 22 - Wed Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Barnt Green Cricket Club Ground
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Derbyshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Derbyshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Essex 2nd XI v Somerset 2nd XI
County Ground, Chelmsford
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Essex 2nd XI v Somerset 2nd XI
County Ground, Chelmsford
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Glamorgan 2nd XI v Surrey 2nd XI
Diamond Ground, Cardiff
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Glamorgan 2nd XI v Surrey 2nd XI
Diamond Ground, Cardiff
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Kent 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Kent County Cricket Ground, Beckenham
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Kent 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Kent County Cricket Ground, Beckenham
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
The Saffrons, Eastbourne
Mon Jun 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Sussex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
The Saffrons, Eastbourne
Mon Jun 22 - Tue Jun 23 Durham MCCU v Australian Universities
The Racecourse, Durham University Grounds, Durham
Tue Jun 23 - Thu Jun 25

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Venue TBC
Tue Jun 23 - Thu Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Glamorgan 2nd XI v Surrey 2nd XI
Diamond Ground, Cardiff
Tue Jun 23 - Thu Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
The Saffrons, Eastbourne
Tue Jun 23 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Kent 2nd XI
London Road, High Wycombe
Tue Jun 23 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Kent 2nd XI
London Road, High Wycombe
Tue Jun 23 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
Only T20I - England v New Zealand
Old Trafford, Manchester
Wed Jun 24 - Fri Jun 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Kent 2nd XI
London Road, High Wycombe
Wed Jun 24 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Somerset 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Wed Jun 24 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
South Division - Somerset 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Thu Jun 25 - Sun Jun 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Kent v Australians
St Lawrence Ground, Canterbury
Thu Jun 25 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Unicorns v Nottinghamshire 2nd XI
Vicarage Hill, East Challow
Thu Jun 25 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Unicorns v Nottinghamshire 2nd XI
Vicarage Hill, East Challow
Thu Jun 25 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Warwickshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Edgbaston, Birmingham
Thu Jun 25 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Warwickshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Edgbaston, Birmingham
Thu Jun 25 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Worcestershire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Barnt Green Cricket Club Ground
Thu Jun 25 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
North Division - Worcestershire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Barnt Green Cricket Club Ground
Thu Jun 25 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
The Tyldesleys, Westhoughton
Thu Jun 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Durham v Lancashire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jun 26 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Essex 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Fri Jun 26 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Leicestershire v Yorkshire
Grace Road, Leicester
Fri Jun 26 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Worcestershire v Northamptonshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jun 26 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Gloucestershire v Sussex
County Ground, Bristol
Fri Jun 26 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Middlesex v Somerset
Uxbridge Cricket Club Ground
Fri Jun 26 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Lancashire v Warwickshire
Old Trafford, Manchester
Fri Jun 26 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Glamorgan v Surrey
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jun 26 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Derbyshire v Nottinghamshire
County Ground, Derby
Fri Jun 26 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Essex v Hampshire
County Ground, Chelmsford
Sat Jun 27 - Tue Jun 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Gloucestershire
Kennington Oval, London
Sat Jun 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Varsity Match - Cambridge University v Oxford University
Lord's, London
Sat Jun 27 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Nottinghamshire v Northamptonshire
Trent Bridge, Nottingham
Sun Jun 28 - Wed Jul 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Yorkshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jun 28 - Wed Jul 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Hampshire
Lord's, London
Sun Jun 28 - Wed Jul 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Sussex
Edgbaston, Birmingham
Sun Jun 28 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Somerset v Glamorgan
County Ground, Taunton
Mon Jun 29 - Thu Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Lancashire v Northamptonshire
Old Trafford, Manchester
Mon Jun 29 - Thu Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Worcestershire
Trent Bridge, Nottingham
Mon Jun 29 - Wed Jul 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
County Ground, Derby
Mon Jun 29 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Lancot Park, Dunstable
Mon Jun 29 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Surrey 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue Jun 30 - Thu Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
Aigburth, Liverpool
Tue Jun 30 - Thu Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Glamorgan 2nd XI v Kent 2nd XI
The Gnoll, Neath
Tue Jun 30 - Thu Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Somerset 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Wed Jul 1 - Sat Jul 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Essex v Australians
County Ground, Chelmsford
Wed Jul 1 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Dolben Cricket Ground, Finedon
Wed Jul 1 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Worcestershire 2nd XI v Unicorns
Chester Road North Ground, Kidderminster
Wed Jul 1 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Surrey v Gloucestershire
Kennington Oval, London
Thu Jul 2 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Venue TBC
Thu Jul 2 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Unicorns v Warwickshire 2nd XI
Great and Little Tew Cricket Club Ground, Great Tew
Thu Jul 2 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Worcestershire 2nd XI v Durham 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Thu Jul 2 (20 ovs)          
18:15 local | 17:15 GMT
13:15 EDT | 12:15 CDT | 10:15 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Middlesex v Sussex
Lord's, London
Fri Jul 3 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Unicorns
West Lodge Park, Desborough
Fri Jul 3 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Glamorgan 2nd XI v Kent 2nd XI
Spytty Park, Newport
Fri Jul 3 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Durham v Leicestershire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jul 3 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Somerset v Gloucestershire
County Ground, Taunton
Fri Jul 3 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Lancashire v Yorkshire
Old Trafford, Manchester
Fri Jul 3 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Nottinghamshire v Worcestershire
Trent Bridge, Nottingham
Fri Jul 3 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Warwickshire v Derbyshire
Edgbaston, Birmingham
Fri Jul 3 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Surrey v Middlesex
Kennington Oval, London
Fri Jul 3 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Hampshire v Glamorgan
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jul 3 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Sussex v Kent
County Ground, Hove
Sat Jul 4 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Leicestershire v Warwickshire
Grace Road, Leicester
Sun Jul 5 - Wed Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Kent
Grace Road, Leicester
Sun Jul 5 - Wed Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Middlesex
Trent Bridge, Nottingham
Sun Jul 5 - Wed Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Sussex
County Ground, Taunton
Sun Jul 5 - Wed Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Yorkshire
Edgbaston, Birmingham
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Buckinghamshire v Bedfordshire
Burnham Cricket Club, Burnham, Slough
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cambridgeshire v Suffolk
The Avenue Sports Club Ground, March
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cornwall v Wiltshire
Playing Field, Grampound Road, Truro
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Hertfordshire v Northumberland
The Common, Harpenden
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Berkshire v Shropshire
Falkland Cricket Club Ground, Wash Common, Newbury
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cheshire v Dorset
Grappenhall Cricket Club Ground
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cumberland v Lincolnshire
The Cricket Field, Sedbergh School
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Devon v Herefordshire
The Fortfield, Sidmouth
Sun Jul 5 - Tue Jul 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Oxfordshire v Wales Minor Counties
Great and Little Tew Cricket Club Ground, Great Tew
Sun Jul 5 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Derbyshire v Northamptonshire
Queen's Park, Chesterfield
Sun Jul 5 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Worcestershire v Durham
County Ground, New Road, Worcester
Mon Jul 6 - Thu Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Glamorgan
Queen's Park, Chesterfield
Mon Jul 6 - Thu Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Lancashire v Essex
Old Trafford, Manchester
Mon Jul 6 - Thu Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Worcestershire v Hampshire
County Ground, New Road, Worcester
Mon Jul 6 - Wed Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Universities v Warwickshire 2nd XI
The Parks, Oxford
Mon Jul 6 - Wed Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Mon Jul 6 - Wed Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Headingley, Leeds
Mon Jul 6 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Venue TBC
Mon Jul 6 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Sussex 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Mon Jul 6 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue Jul 7 - Thu Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Sussex 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Tue Jul 7 - Thu Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Wed Jul 8 - Sun Jul 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
1st Test - England v Australia
Sophia Gardens, Cardiff
Wed Jul 8 - Sat Jul 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Northamptonshire
College Ground, Cheltenham
Wed Jul 8 - Fri Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Durham 2nd XI
County Ground, Northampton
Wed Jul 8 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Middlesex 2nd XI v Essex 2nd XI
Uxbridge Cricket Club Ground
Thu Jul 9 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Trent College Ground, Long Eaton
Thu Jul 9 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Yorkshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Pudsey Congs Cricket Club, Britannia Ground, Pudsey
Fri Jul 10 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Surrey 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Kenton Court Meadow, Sunbury-on-Thames
Fri Jul 10 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Leicestershire v Lancashire
Grace Road, Leicester
Fri Jul 10 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Worcestershire v Warwickshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jul 10 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Middlesex v Essex
Old Deer Park, Richmond
Fri Jul 10 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Nottinghamshire v Derbyshire
Trent Bridge, Nottingham
Fri Jul 10 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Yorkshire v Durham
Headingley, Leeds
Fri Jul 10 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Hampshire v Surrey
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jul 10 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Kent v Somerset
St Lawrence Ground, Canterbury
Fri Jul 10 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Sussex v Glamorgan
County Ground, Hove
Sat Jul 11 - Tue Jul 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Somerset
Merchant Taylors' School Ground, Northwood
Sun Jul 12 - Wed Jul 15
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Warwickshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jul 12 - Wed Jul 15
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Glamorgan
County Ground, Chelmsford
Sun Jul 12 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Derbyshire v Yorkshire
Queen's Park, Chesterfield
Sun Jul 12 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Northamptonshire v Leicestershire
County Ground, Northampton
Sun Jul 12 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Gloucestershire v Kent
College Ground, Cheltenham
Mon Jul 13 - Thu Jul 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Kent
Kennington Oval, London
Mon Jul 13 - Wed Jul 15
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
Worcester Royal Grammar School Ground, Flagge Meadow, Worcester
Mon Jul 13 - Wed Jul 15
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Spen Cama Memorial Ground, Fulking
Mon Jul 13 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Surrey 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Mon Jul 13 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Kent 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
St Lawrence Ground, Canterbury
Tue Jul 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Unicorns v Leicestershire 2nd XI
Marlins, Long Marston
Tue Jul 14 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Gloucestershire v Hampshire
College Ground, Cheltenham
Tue Jul 14 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Yorkshire v Worcestershire
Headingley, Leeds
Wed Jul 15 - Sat Jul 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Leicestershire
College Ground, Cheltenham
Wed Jul 15 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Unicorns v Yorkshire 2nd XI
Marlins, Long Marston
Wed Jul 15 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Lancashire v Nottinghamshire
Old Trafford, Manchester
Thu Jul 16 - Mon Jul 20
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
2nd Test - England v Australia
Lord's, London
Thu Jul 16 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Sussex 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Spen Cama Memorial Ground, Fulking
Fri Jul 17 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Leicestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Venue TBC
Fri Jul 17 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Durham v Nottinghamshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jul 17 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Kent v Glamorgan
Nevill Ground, Tunbridge Wells
Fri Jul 17 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Northamptonshire v Yorkshire
County Ground, Northampton
Fri Jul 17 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Warwickshire v Lancashire
Edgbaston, Birmingham
Fri Jul 17 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Surrey v Somerset
Kennington Oval, London
Fri Jul 17 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Derbyshire v Worcestershire
County Ground, Derby
Fri Jul 17 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Essex v Middlesex
County Ground, Chelmsford
Fri Jul 17 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Sussex v Hampshire
County Ground, Hove
Sat Jul 18 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Northamptonshire v Derbyshire
County Ground, Northampton
Sat Jul 18 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Somerset
Edgbaston, Birmingham
Sun Jul 19 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Lancashire
Penrhyn Avenue, Rhos-on-Sea, Colwyn Bay
Sun Jul 19 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Hampshire v Durham
The Rose Bowl, Southampton
Sun Jul 19 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Essex
Nevill Ground, Tunbridge Wells
Sun Jul 19 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Nottinghamshire
Cricket Field Road Ground, Horsham
Sun Jul 19 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Worcestershire
North Marine Road Ground, Scarborough
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Bedfordshire v Cumberland
Bedford School Ground
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Lincolnshire v Cambridgeshire
Gorse Lane, Grantham
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Norfolk v Hertfordshire
The Avenue Sports Club Ground, March
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Northumberland v Buckinghamshire
Osborne Avenue, Jesmond
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Berkshire v Devon
Memorial Ground, Finchampstead
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cornwall v Cheshire
Wheal Eliza, Bethel, St Austell
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Dorset v Shropshire
Dean Park, Bournemouth
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Herefordshire v Oxfordshire
The Park, Brockhampton
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Staffordshire v Suffolk
Longton Cricket Club Ground, Stoke-on-Trent
Sun Jul 19 - Tue Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wales Minor Counties v Wiltshire
Pontarddulais Park
Mon Jul 20 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Durham 2nd XI
Moor Park, Great Crosby
Mon Jul 20 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Universities v Leicestershire 2nd XI
West Lodge Park, Desborough
Mon Jul 20 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Worcester Royal Grammar School Ground, Flagge Meadow, Worcester
Mon Jul 20 - Wed Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Glamorgan 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Panteg House, Griffithstown
Mon Jul 20 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Yorkshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Mon Jul 20 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Middlesex 2nd XI v Kent 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Tue Jul 21 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
ICC Women's Championship
1st ODI - England Women v Australia Women
County Ground, Taunton
Tue Jul 21 - Thu Jul 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
St George's Road, Harrogate
Tue Jul 21 - Thu Jul 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Hare Field, Coggeshall
Tue Jul 21 - Thu Jul 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Kent 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Tue Jul 21 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Hampshire 2nd XI
New Close County Cricket Ground, Newport, Isle-of-Wight
Wed Jul 22 - Fri Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Hampshire 2nd XI
New Close County Cricket Ground, Newport, Isle-of-Wight
Wed Jul 22 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Warwickshire v Northamptonshire
Edgbaston, Birmingham
Thu Jul 23 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
ICC Women's Championship
2nd ODI - England Women v Australia Women
County Ground, Bristol
Thu Jul 23 - Sat Jul 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Derbyshire v Australians
County Ground, Derby
Thu Jul 23 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Durham 2nd XI
Venue TBC
Thu Jul 23 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Thu Jul 23 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Worcestershire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Worcester Royal Grammar School Ground, Flagge Meadow, Worcester
Thu Jul 23 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Glamorgan 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Diamond Ground, Cardiff
Thu Jul 23 (20 ovs)          
18:15 local | 17:15 GMT
13:15 EDT | 12:15 CDT | 10:15 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Middlesex v Surrey
Lord's, London
Thu Jul 23 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Hampshire v Somerset
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jul 24 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Hare Field, Coggeshall
Fri Jul 24 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Glamorgan 2nd XI v Somerset 2nd XI
Diamond Ground, Cardiff
Fri Jul 24 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Northamptonshire v Durham
County Ground, Northampton
Fri Jul 24 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Group - Yorkshire v Warwickshire
Headingley, Leeds
Fri Jul 24 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Essex v Kent
County Ground, Chelmsford
Fri Jul 24 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Glamorgan v Gloucestershire
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jul 24 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Group - Surrey v Sussex
Kennington Oval, London
Fri Jul 24 (20 ovs)           NatWest t20 Blast
North Group - Leicestershire v Nottinghamshire
Grace Road, Leicester
Fri Jul 24 (20 ovs)           NatWest t20 Blast
North Group - Worcestershire v Lancashire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jul 24 (20 ovs)           NatWest t20 Blast
South Group - Somerset v Middlesex
County Ground, Taunton
Sat Jul 25 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Durham
County Ground, Northampton
Sat Jul 25 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Warwickshire
Welbeck Colliery Cricket Club Ground, Market Warsop
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
ICC Women's Championship
3rd ODI - England Women v Australia Women
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Surrey
Grace Road, Leicester
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Somerset v Derbyshire
County Ground, Taunton
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Gloucestershire
North Marine Road Ground, Scarborough
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Essex
Nevill Ground, Tunbridge Wells
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Warwickshire
Lord's, London
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Glamorgan
Welbeck Colliery Cricket Club Ground, Market Warsop
Sun Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Lancashire
Cricket Field Road Ground, Horsham
Sun Jul 26 - Tue Jul 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Norfolk v Staffordshire
Manor Park, Horsford
Mon Jul 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Durham v Worcestershire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon Jul 27 - Wed Jul 29

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Venue TBC
Mon Jul 27 - Wed Jul 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Universities v Nottinghamshire 2nd XI
FP Fenner's Ground, Cambridge
Mon Jul 27 - Wed Jul 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
North Parade, Bath
Mon Jul 27 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Middlesex 2nd XI v Sussex 2nd XI
Old Deer Park, Richmond
Mon Jul 27 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Kent 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Mon Jul 27 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Yorkshire
County Ground, Derby
Mon Jul 27 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Surrey v Northamptonshire
Kennington Oval, London
Mon Jul 27 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Essex v Lancashire
County Ground, Chelmsford
Mon Jul 27 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Hampshire v Sussex
The Rose Bowl, Southampton
Tue Jul 28 - Thu Jul 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Sussex 2nd XI
Old Deer Park, Richmond
Tue Jul 28 - Thu Jul 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Kent 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue Jul 28 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Leicestershire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Venue TBC
Tue Jul 28 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Tue Jul 28 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Kent
Sophia Gardens, Cardiff
Wed Jul 29 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Derbyshire
County Ground, Bristol
Wed Jul 29 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Somerset v Durham
County Ground, Taunton
Wed Jul 29 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Surrey v Yorkshire
Kennington Oval, London
Wed Jul 29 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Lancashire v Middlesex
Stanley Park, Blackpool
Wed Jul 29 - Sun Aug 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
3rd Test - England v Australia
Edgbaston, Birmingham
Wed Jul 29 - Fri Jul 31

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Leicestershire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Venue TBC
Wed Jul 29 - Fri Jul 31
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
The Rose Bowl (Nursery), Southampton
Wed Jul 29 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Leicestershire
County Ground, Northampton
Wed Jul 29 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Essex v Warwickshire
County Ground, Chelmsford
Thu Jul 30 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Worcestershire v Yorkshire
County Ground, New Road, Worcester
Thu Jul 30 - Fri Jul 31 England Under-19s v Unicorns
Haslegrave Ground, Loughborough
Thu Jul 30 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Venue TBC
Thu Jul 30 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
North Parade, Bath
Thu Jul 30 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Hampshire
St Lawrence Ground, Canterbury
Thu Jul 30 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Nottinghamshire
County Ground, Hove
Fri Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Durham v Surrey
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Gloucestershire
Grace Road, Leicester
Fri Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Somerset v Worcestershire
County Ground, Taunton
Fri Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Kent
Brunton Memorial Ground, Radlett
Fri Jul 31 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Northamptonshire
County Ground, Derby
Fri Jul 31 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Essex
Sophia Gardens, Cardiff
Sat Aug 1 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Hampshire v Middlesex
The Rose Bowl, Southampton
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Durham v Yorkshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Somerset
County Ground, Bristol
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Surrey v Derbyshire
Woodbridge Road, Guildford
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Worcestershire v Northamptonshire
County Ground, New Road, Worcester
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Essex v Nottinghamshire
County Ground, Chelmsford
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Hampshire
Sophia Gardens, Cardiff
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Sussex
St Lawrence Ground, Canterbury
Sun Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Lancashire v Warwickshire
Old Trafford, Manchester
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Buckinghamshire v Lincolnshire
Tring Park Cricket Club Ground, Pound Meadows, Tring
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Norfolk v Cambridgeshire
Manor Park, Horsford
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Northumberland v Staffordshire
Osborne Avenue, Jesmond
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Oxfordshire v Cornwall
Banbury Cricket Club Ground, Bodicote
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cheshire v Berkshire
Moss Lane, Alderley Edge
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cumberland v Hertfordshire
Edenside, Carlisle
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Devon v Dorset
The Maer Ground, Exmouth
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Shropshire v Wales Minor Counties
High Town, Bridgnorth
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Suffolk v Bedfordshire
Ipswich School Ground
Sun Aug 2 - Tue Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wiltshire v Herefordshire
Salisbury and South Wiltshire Sports Club, Salisbury
Mon Aug 3 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Leicestershire
Headingley, Leeds
Mon Aug 3 - Wed Aug 5

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
Venue TBC
Mon Aug 3 - Wed Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Trafalgar Road Ground, Southport
Mon Aug 3 - Wed Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Polo Farm Sports Club, Canterbury
Mon Aug 3 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Surrey 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Woodbridge Road, Guildford
Mon Aug 3 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Somerset
County Ground, Northampton
Mon Aug 3 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Middlesex
County Ground, Hove
Mon Aug 3 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Glamorgan
Edgbaston, Birmingham
Tue Aug 4 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Durham
County Ground, Bristol
Tue Aug 4 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Lancashire v Nottinghamshire
Aigburth, Liverpool
Tue Aug 4 - Fri Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Only Youth Test - England Under-19s v Australia Under-19s
Riverside Ground, Chester-le-Street
Tue Aug 4 - Fri Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Northamptonshire
St Lawrence Ground, Canterbury
Tue Aug 4 - Thu Aug 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Peaches Close, Cheam
Tue Aug 4 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Middlesex 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Tue Aug 4 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Essex 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue Aug 4 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Leicestershire
County Ground, Derby
Tue Aug 4 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Surrey v Worcestershire
Kennington Oval, London
Tue Aug 4 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Hampshire v Essex
The Rose Bowl, Southampton
Wed Aug 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Worcestershire v Gloucestershire
County Ground, New Road, Worcester
Wed Aug 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Somerset
North Marine Road Ground, Scarborough
Wed Aug 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Essex v Middlesex
Castle Park Cricket Ground, Colchester
Wed Aug 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Sussex
St Helen's, Swansea
Wed Aug 5 - Fri Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Middlesex 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Wed Aug 5 - Fri Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Essex 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Wed Aug 5 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Hampshire
Edgbaston, Birmingham
Thu Aug 6 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Durham
Grace Road, Leicester
Thu Aug 6 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Nottinghamshire
Lord's, London
Thu Aug 6 - Mon Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
4th Test - England v Australia
Trent Bridge, Nottingham
Thu Aug 6 - Sun Aug 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Gloucestershire
St Helen's, Swansea
Thu Aug 6 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Old Trafford, Manchester
Thu Aug 6 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Kent 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Polo Farm Sports Club, Canterbury
Fri Aug 7 - Mon Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Surrey
Castle Park Cricket Ground, Colchester
Fri Aug 7 - Mon Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Hampshire v Warwickshire
The Rose Bowl, Southampton
Fri Aug 7 - Mon Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Derbyshire
Grace Road, Leicester
Fri Aug 7 - Mon Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Sussex
Lord's, London
Fri Aug 7 - Mon Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Worcestershire v Nottinghamshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Aug 7 - Mon Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Durham
North Marine Road Ground, Scarborough
Sat Aug 8 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Lancashire
St Lawrence Ground, Canterbury
Mon Aug 10 - Wed Aug 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Northamptonshire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
Campbell Park, Milton Keynes
Mon Aug 10 - Wed Aug 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Church Road, Wimbledon
Mon Aug 10 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Durham 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon Aug 10 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Star Stile, Halstead
Mon Aug 10 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Somerset 2nd XI
Venue TBC
Tue Aug 11 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
1st Youth ODI - England Under-19s v Australia Under-19s
South Northumberland Cricket Club, Gosforth
Tue Aug 11 - Fri Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Only Test - England Women v Australia Women
St Lawrence Ground, Canterbury
Tue Aug 11 - Thu Aug 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Riverside Ground, Chester-le-Street
Tue Aug 11 - Thu Aug 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Star Stile, Halstead
Tue Aug 11 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Tue Aug 11 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Warwickshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Grange Road, Olton
Tue Aug 11 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Kent 2nd XI v Sussex 2nd XI
Kent County Cricket Ground, Beckenham
Wed Aug 12 - Fri Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Wed Aug 12 - Fri Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Worcester Royal Grammar School Ground, Flagge Meadow, Worcester
Wed Aug 12 - Fri Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Sussex 2nd XI
Kent County Cricket Ground, Beckenham
Fri Aug 14 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
2nd Youth ODI - England Under-19s v Australia Under-19s
Queen's Park, Chesterfield
Fri Aug 14 - Sun Aug 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Northamptonshire v Australians
County Ground, Northampton
Fri Aug 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Glamorgan 2nd XI
Crofft-y-Genau, St Fagans
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Bedfordshire v Northumberland
Wardown Park, Luton
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cambridgeshire v Cumberland
Anglo-American Playing Fields, Saffron Walden
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Hertfordshire v Suffolk
Marlins, Cheddington Lane, Long Marston
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Lincolnshire v Norfolk
Sports Ground, Cleethorpes
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cheshire v Herefordshire
Boughton Hall Cricket Club Ground, Chester
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Dorset v Berkshire
Dean Park, Bournemouth
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Shropshire v Devon
Priorslee Road, Shifnal
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Staffordshire v Buckinghamshire
Tunstall Road, Knypersley
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wales Minor Counties v Cornwall
Usk Cricket Club Ground
Sun Aug 16 - Tue Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wiltshire v Oxfordshire
London Road, Devizes
Mon Aug 17 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Durham v Derbyshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon Aug 17 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Gloucestershire
County Ground, Northampton
Mon Aug 17 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Somerset v Surrey
County Ground, Taunton
Mon Aug 17 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Worcestershire v Leicestershire
County Ground, New Road, Worcester
Mon Aug 17 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Glamorgan
Lord's, London
Mon Aug 17 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Sussex
Rugby School Ground
Mon Aug 17 - Wed Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Universities v Yorkshire 2nd XI
Weetwood Playing Fields, Leeds
Mon Aug 17 - Wed Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Mon Aug 17 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
3rd Youth ODI - England Under-19s v Australia Under-19s
County Ground, Derby
Mon Aug 17 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Hampshire v Lancashire
The Rose Bowl, Southampton
Mon Aug 17 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Kent
Trent Bridge, Nottingham
Tue Aug 18 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Worcestershire
County Ground, Derby
Tue Aug 18 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Surrey
County Ground, Bristol
Tue Aug 18 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Somerset
Grace Road, Leicester
Tue Aug 18 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Northamptonshire
Headingley, Leeds
Wed Aug 19 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Lancashire v Glamorgan
Old Trafford, Manchester
Wed Aug 19 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Hampshire
Trent Bridge, Nottingham
Wed Aug 19 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Essex
County Ground, Hove
Wed Aug 19 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Kent
Edgbaston, Birmingham
Thu Aug 20 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
4th Youth ODI - England Under-19s v Australia Under-19s
Grace Road, Leicester
Thu Aug 20 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
5th Test - England v Australia
Kennington Oval, London
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Kent
County Ground, Derby
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Middlesex
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Surrey
County Ground, Bristol
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Lancashire v Glamorgan
Old Trafford, Manchester
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Northamptonshire v Leicestershire
County Ground, Northampton
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Warwickshire
Trent Bridge, Nottingham
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Worcestershire
County Ground, Taunton
Fri Aug 21 - Mon Aug 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Yorkshire
County Ground, Hove
Sat Aug 22 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
5th Youth ODI - England Under-19s v Australia Under-19s
County Ground, New Road, Worcester
Mon Aug 24 - Wed Aug 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Universities v Durham 2nd XI
Roseworth Terrace, Gosforth
Mon Aug 24 - Wed Aug 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Warwickshire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Bulls Head Ground, Coventry
Mon Aug 24 - Wed Aug 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Stamford Bridge Cricket Club, Stamford Bridge
Mon Aug 24 - Wed Aug 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Essex 2nd XI
May's Bounty, Basingstoke
Wed Aug 26 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
1st T20I - England Women v Australia Women
County Ground, Chelmsford
Fri Aug 28 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
2nd T20I - England Women v Australia Women
County Ground, Hove
Mon Aug 31 (20 ovs)
15:00 local | 14:00 GMT
10:00 EDT | 09:00 CDT | 07:00 PDT
Only T20I - England v Australia
Sophia Gardens, Cardiff
Mon Aug 31 (20 ovs)
15:00 local | 14:00 GMT
10:00 EDT | 09:00 CDT | 07:00 PDT
3rd T20I - England Women v Australia Women
Sophia Gardens, Cardiff
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Hampshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Northamptonshire
County Ground, Chelmsford
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Lancashire
St Lawrence Ground, Canterbury
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Gloucestershire
Grace Road, Leicester
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Derbyshire
Kennington Oval, London
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Middlesex
Edgbaston, Birmingham
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Worcestershire v Sussex
County Ground, New Road, Worcester
Tue Sep 1 - Fri Sep 4
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Somerset
Headingley, Leeds
Thu Sep 3 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
1st ODI - England v Australia
The Rose Bowl, Southampton
Sat Sep 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
2nd ODI - England v Australia
Lord's, London
Tue Sep 8 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
3rd ODI - England v Australia
Old Trafford, Manchester
Wed Sep 9 - Sat Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Essex
County Ground, Derby
Wed Sep 9 - Sat Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Kent
Sophia Gardens, Cardiff
Wed Sep 9 - Sat Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Yorkshire
Lord's, London
Wed Sep 9 - Sat Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Durham
Trent Bridge, Nottingham
Wed Sep 9 - Sat Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Hampshire
County Ground, Taunton
Fri Sep 11 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
4th ODI - England v Australia
Headingley, Leeds
Sun Sep 13 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
5th ODI - England v Australia
Old Trafford, Manchester
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Worcestershire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Hampshire v Yorkshire
The Rose Bowl, Southampton
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Gloucestershire
St Lawrence Ground, Canterbury
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Lancashire v Surrey
Old Trafford, Manchester
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Essex
Grace Road, Leicester
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Northamptonshire v Glamorgan
County Ground, Northampton
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Somerset
County Ground, Hove
Mon Sep 14 - Thu Sep 17
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Nottinghamshire
Edgbaston, Birmingham
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Leicestershire
County Ground, Derby
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Lancashire
County Ground, Chelmsford
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Glamorgan
County Ground, Bristol
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Hampshire
Trent Bridge, Nottingham
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Warwickshire
County Ground, Taunton
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Northamptonshire
Kennington Oval, London
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Worcestershire v Middlesex
County Ground, New Road, Worcester
Tue Sep 22 - Fri Sep 25
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Sussex
Headingley, Leeds
Tue Dec 15 - Thu Dec 17 South African Invitation XI v England XI
Senwes Park, Potchefstroom
Sun Dec 20 - Tue Dec 22 South African Invitation XI v England XI
City Oval, Pietermaritzburg
Sat Dec 26 - Wed Dec 30 1st Test - South Africa v England
Kingsmead, Durban
Sat Jan 2 - Wed Jan 6 2nd Test - South Africa v England
Newlands, Cape Town
Thu Jan 14 - Mon Jan 18 3rd Test - South Africa v England
New Wanderers Stadium, Johannesburg
Fri Jan 22 - Tue Jan 26 4th Test - South Africa v England
SuperSport Park, Centurion
Sat Jan 30 (50 ovs) TBC v England XI
Diamond Oval, Kimberley
Wed Feb 3 (50 ovs) 1st ODI - South Africa v England
Chevrolet Park, Bloemfontein
Sat Feb 6 (50 ovs) 2nd ODI - South Africa v England
St George's Park, Port Elizabeth
Tue Feb 9 (50 ovs) 3rd ODI - South Africa v England
SuperSport Park, Centurion
Fri Feb 12 (50 ovs) 4th ODI - South Africa v England
New Wanderers Stadium, Johannesburg
Sun Feb 14 (50 ovs) 5th ODI - South Africa v England
Newlands, Cape Town
Wed Feb 17 (20 ovs) South African Invitation XI v England XI
Boland Park, Paarl
Fri Feb 19 (20 ovs) 1st T20I - South Africa v England
Newlands, Cape Town
Sun Feb 21 (20 ovs) 2nd T20I - South Africa v England
New Wanderers Stadium, Johannesburg
News | Features Last 3 days
News | Features Last 3 days