Current GMT date and time

Date

Time

      - Day and Night - Covered by Cricinfo
Date and Time Match WeatherThe Weather Channel
Wed Apr 23 - Fri Apr 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
AM Fog/PM Sun 7 - 17° C
Forecast
AM Fog/PM Sun
Thu Apr 24 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Surrey 2nd XI
County Ground, Bristol
PM Showers 7 - 16° C
Forecast
PM Showers
Thu Apr 24 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Unicorns
The Rose Bowl, Southampton
Partly Cloudy 8 - 17° C
Forecast
Partly Cloudy
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Essex
County Ground, Bristol
Scattered Thunderstorms 6 - 13° C
Forecast
Scattered Thunderstorms
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Hampshire v Surrey
The Rose Bowl, Southampton
Thundershowers 8 - 14° C
Forecast
Thundershowers
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Glamorgan
Grace Road, Leicester
Showers 7 - 16° C
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Yorkshire
Lord's, London
Few Showers 8 - 16° C
Forecast
Few Showers
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Northamptonshire v Lancashire
County Ground, Northampton
Showers 7 - 15° C
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Warwickshire
Trent Bridge, Nottingham
Showers 7 - 16° C
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Somerset
County Ground, Hove
Showers 9 - 13° C
Sun Apr 27 - Wed Apr 30
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Worcestershire v Derbyshire
County Ground, New Road, Worcester
Showers 6 - 14° C
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Devon v Wiltshire
Sandhills, Instow
Thunderstorms 8 - 12° C
Forecast
Thunderstorms
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Wales Minor Counties v Cornwall
Spytty Park, Newport
Thunderstorms 7 - 14° C
Forecast
Thunderstorms
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Norfolk v Cambridgeshire
Manor Park, Horsford
Partly Cloudy 8 - 16° C
Forecast
Partly Cloudy
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Suffolk v Hertfordshire
Ipswich School Ground
Partly Cloudy 8 - 16° C
Forecast
Partly Cloudy
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Lincolnshire v Cumberland
Jubilee Park, Woodhall Spa
Cloudy 7 - 15° C
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Northumberland v Cheshire
Osborne Avenue, Jesmond
Showers 7 - 13° C
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Herefordshire v Staffordshire
Stowe Lane, Colwall
Showers 7 - 14° C
Sun Apr 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Oxfordshire v Berkshire
Bicester and North Oxford Cricket Club, Chesterton, Bicester
Showers 7 - 15° C
Mon Apr 28 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Warwickshire 2nd XI
London Road, High Wycombe
Showers 6 - 14° C
Mon Apr 28 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Campbell Park, Milton Keynes
Showers 7 - 15° C
Tue Apr 29 - Thu May 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Warwickshire 2nd XI
London Road, High Wycombe
Scattered Showers 5 - 13° C
Forecast
Scattered Showers
Tue Apr 29 - Thu May 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Campbell Park, Milton Keynes
Scattered Showers 6 - 14° C
Forecast
Scattered Showers
Tue Apr 29 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Partly Cloudy 6 - 15° C
Forecast
Partly Cloudy
Tue Apr 29 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Alvaston and Boulton Cricket Club Ground
Showers 5 - 12° C
Wed Apr 30 - Fri May 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
County Ground, Derby
Wed Apr 30 - Fri May 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Wed Apr 30 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Sussex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Cricket Field Road Ground, Horsham
Sun May 4 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Yorkshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun May 4 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Leicestershire
County Ground, Chelmsford
Sun May 4 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Worcestershire
Sophia Gardens, Cardiff
Sun May 4 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Surrey
St Lawrence Ground, Canterbury
Sun May 4 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Lancashire v Sussex
Old Trafford, Manchester
Sun May 4 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Nottinghamshire
County Ground, Taunton
Sun May 4 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Middlesex
Edgbaston, Birmingham
Sun May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Cornwall v Devon
Boscawen Park, Truro
Sun May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Dorset v Wales Minor Counties
Dean Park, Bournemouth
Sun May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Bedfordshire v Norfolk
Lancot Park, Dunstable
Sun May 4 (50 ovs)

10:00 GMT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Cambridgeshire v Suffolk
Venue TBC
Sun May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Cumberland v Northumberland
Kendal Cricket Club, Shap Road, Kendal
Sun May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Shropshire v Lincolnshire
London Road, Shrewsbury
Sun May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Buckinghamshire v Herefordshire
The Memorial Ground, Burnham
Sun May 4 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Staffordshire v Oxfordshire
Lichfield Road, Stone
Mon May 5 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Marylebone Cricket Club University Matches
Durham MCCU v Northamptonshire
The Racecourse, Durham University Grounds, Durham
Mon May 5 - Wed May 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Marylebone Cricket Club University Matches
Hampshire v Cardiff MCCU
The Rose Bowl, Southampton
Mon May 5 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Leicestershire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Ivanhoe Cricket Club, Kirby Muxloe
Tue May 6 - Thu May 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Leicestershire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Grace Road, Leicester
Tue May 6 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Yorkshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Tue May 6 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Yorkshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Tue May 6 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Sussex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Arundel Castle Cricket Club Ground
Thu May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Lancashire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Old Trafford, Manchester
Thu May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Lancashire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Old Trafford, Manchester
Thu May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Gloucestershire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Venue TBC
Thu May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Gloucestershire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Venue TBC
Thu May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Kent 2nd XI v Sussex 2nd XI
Polo Farm Sports Club, Canterbury
Thu May 8 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Kent 2nd XI v Sussex 2nd XI
Polo Farm Sports Club, Canterbury
Fri May 9 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Only ODI - England v Scotland
Mannofield Park, Aberdeen
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Yorkshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Abbeydale Park, Sheffield
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Yorkshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Abbeydale Park, Sheffield
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Somerset 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Somerset 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Worcestershire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
County Ground, New Road, Worcester
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Worcestershire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
County Ground, New Road, Worcester
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Northamptonshire 2nd XI v Essex 2nd XI
County Ground, Northampton
Fri May 9 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Northamptonshire 2nd XI v Essex 2nd XI
County Ground, Northampton
Sun May 11 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Kent
County Ground, Derby
Sun May 11 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Hampshire v Glamorgan
The Rose Bowl, Southampton
Sun May 11 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Lancashire
Lord's, London
Sun May 11 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Northamptonshire
Trent Bridge, Nottingham
Sun May 11 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Gloucestershire
Kennington Oval, London
Sun May 11 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Durham
County Ground, Hove
Sun May 11 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Warwickshire
Headingley, Leeds
Sun May 11 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Devon v Dorset
The Fortfield, Sidmouth
Sun May 11 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Wiltshire v Cornwall
Station Road, Corsham
Sun May 11 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Hertfordshire v Cambridgeshire
Brunton Memorial Ground, Radlett
Sun May 11 (50 ovs)

10:00 GMT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Suffolk v Bedfordshire
Venue TBC
Sun May 11 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Cheshire v Cumberland
Parkgate, Neston
Sun May 11 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Northumberland v Shropshire
Osborne Avenue, Jesmond
Sun May 11 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Berkshire v Staffordshire
Wargrave Cricket Club Ground, Wargrave
Sun May 11 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Oxfordshire v Buckinghamshire
Vicarage Hill, East Challow
Mon May 12 - Wed May 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Marylebone Cricket Club University Matches
Cambridge MCCU v Worcestershire
FP Fenner's Ground, Cambridge
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Durham 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Durham 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Northamptonshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
County Ground, Northampton
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Northamptonshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
County Ground, Northampton
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Kent 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
St Lawrence Ground, Canterbury
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Kent 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
St Lawrence Ground, Canterbury
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Sussex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Stirlands Cricket Club, Birdham
Mon May 12 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Sussex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Stirlands Cricket Club, Birdham
Tue May 13 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Lancashire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Brook Lane, Ormskirk
Tue May 13 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Lancashire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Brook Lane, Ormskirk
Tue May 13 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Warwickshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Bulls Head Ground, Coventry
Tue May 13 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Warwickshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Bulls Head Ground, Coventry
Tue May 13 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Middlesex 2nd XI v Essex 2nd XI
Uxbridge Cricket Club Ground
Tue May 13 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Middlesex 2nd XI v Essex 2nd XI
Uxbridge Cricket Club Ground
Tue May 13 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Essex v Sri Lankans
County Ground, Chelmsford
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Nottinghamshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Trent College Ground, Long Eaton
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Nottinghamshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Trent College Ground, Long Eaton
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Somerset 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
County Ground, Taunton
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Essex 2nd XI v Unicorns
County Ground, Chelmsford
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Essex 2nd XI v Unicorns
County Ground, Chelmsford
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Surrey 2nd XI v Kent 2nd XI
Purley Cricket Club Ground
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Surrey 2nd XI v Kent 2nd XI
Purley Cricket Club Ground
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Sussex 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Arundel Castle Cricket Club Ground
Wed May 14 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Sussex 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Arundel Castle Cricket Club Ground
Wed May 14 (20 ovs)           Second Eleven Twenty20
Group B - Somerset 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
County Ground, Taunton
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Derbyshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Venue TBC
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Derbyshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Venue TBC
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Glamorgan 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Sophia Gardens, Cardiff
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Glamorgan 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Sophia Gardens, Cardiff
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Warwickshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Sandwell Park, West Bromwich
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Warwickshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Sandwell Park, West Bromwich
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Essex 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
County Ground, Chelmsford
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Essex 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
County Ground, Chelmsford
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Hampshire 2nd XI v Kent 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Thu May 15 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Hampshire 2nd XI v Kent 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Thu May 15 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Lancot Park, Dunstable
Fri May 16 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Middlesex 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Uxbridge Cricket Club Ground
Fri May 16 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Middlesex 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Uxbridge Cricket Club Ground
Fri May 16 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Kent v Sri Lankans
St Lawrence Ground, Canterbury
Fri May 16 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Durham v Worcestershire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri May 16 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Yorkshire v Northamptonshire
Headingley, Leeds
Fri May 16 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Gloucestershire v Somerset
County Ground, Bristol
Fri May 16 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Leicestershire v Derbyshire
Grace Road, Leicester
Fri May 16 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Nottinghamshire v Lancashire
Trent Bridge, Nottingham
Fri May 16 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Hampshire v Glamorgan
The Rose Bowl, Southampton
Fri May 16 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Sussex v Surrey
County Ground, Hove
Sat May 17 (20 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Middlesex v Sussex
Lord's, London
Sat May 17 (20 ovs)
16:00 local | 15:00 GMT
11:00 EDT | 10:00 CDT | 08:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Middlesex v Essex
Lord's, London
Sat May 17 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Lancashire v Worcestershire
Old Trafford, Manchester
Sun May 18 - Wed May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Kent
County Ground, Bristol
Sun May 18 - Wed May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Hampshire
Grace Road, Leicester
Sun May 18 - Wed May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Northamptonshire v Middlesex
County Ground, Northampton
Sun May 18 - Wed May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Worcestershire v Essex
County Ground, New Road, Worcester
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Dorset v Wiltshire
Dean Park, Bournemouth
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Wales Minor Counties v Devon
Usk Cricket Club Ground
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Bedfordshire v Hertfordshire
Grange Lane, Cople
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Norfolk v Suffolk
Manor Park, Horsford
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Lincolnshire v Northumberland
Cross O'Cliff Court, Bracebridge Heath
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Shropshire v Cheshire
Morda Road, Oswestry
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Buckinghamshire v Berkshire
Dinton Cricket Club Ground
Sun May 18 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Herefordshire v Oxfordshire
Clenchers Mill Lane, Eastnor
Sun May 18 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Somerset v Surrey
County Ground, Taunton
Sun May 18 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
Sussex v Sri Lankans
County Ground, Hove
Mon May 19 (50 ovs)
10:45 local | 09:45 GMT
05:45 EDT | 04:45 CDT | 02:45 PDT
Marylebone Cricket Club Women v Rest of the World Women XI
Lord's, London
Mon May 19 - Thu May 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Durham
County Ground, Taunton
Mon May 19 - Wed May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Marylebone Cricket Club University Matches
Loughborough MCCU v Lancashire
Haslegrave Ground, Loughborough
Mon May 19 - Wed May 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Mon May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Nottinghamshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Mon May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Nottinghamshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Mon May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Gloucestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Venue TBC
Mon May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Gloucestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Venue TBC
Mon May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Hampshire 2nd XI v Surrey 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Mon May 19 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Hampshire 2nd XI v Surrey 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Mon May 19 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Haddon Field, Middlewich
Tue May 20 - Thu May 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Aigburth, Liverpool
Tue May 20 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Glamorgan 2nd XI v Somerset 2nd XI
Spytty Park, Newport
Tue May 20 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Glamorgan 2nd XI v Somerset 2nd XI
Spytty Park, Newport
Tue May 20 (20 ovs)          
18:00 local | 17:00 GMT
13:00 EDT | 12:00 CDT | 10:00 PDT
Only T20I - England v Sri Lanka
Kennington Oval, London
Wed May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Durham 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Brandon Lane, Brandon
Wed May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Durham 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Brandon Lane, Brandon
Wed May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Hampshire 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Wed May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Hampshire 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Wed May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Surrey 2nd XI v Sussex 2nd XI
Purley Cricket Club Ground
Wed May 21 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Surrey 2nd XI v Sussex 2nd XI
Purley Cricket Club Ground
Thu May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Derbyshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Venue TBC
Thu May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Worcestershire 2nd XI v Somerset 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Thu May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group B - Worcestershire 2nd XI v Somerset 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Thu May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Unicorns v Northamptonshire 2nd XI
Great and Little Tew Cricket Club Ground, Great Tew
Thu May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Unicorns v Northamptonshire 2nd XI
Great and Little Tew Cricket Club Ground, Great Tew
Thu May 22 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group A - Derbyshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Trent College Ground, Long Eaton
Thu May 22 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Kent 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Thu May 22 (50 ovs)          
13:00 local | 12:00 GMT
08:00 EDT | 07:00 CDT | 05:00 PDT
1st ODI - England v Sri Lanka
Kennington Oval, London
Fri May 23 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Unicorns v Middlesex 2nd XI
Anglo-American Playing Fields, Saffron Walden
Fri May 23 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Unicorns v Middlesex 2nd XI
Anglo-American Playing Fields, Saffron Walden
Fri May 23 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Surrey 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Fri May 23 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group D - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Surrey 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Fri May 23 (20 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Varsity Match - Oxford University Women v Cambridge University Women
The Parks, Oxford
Fri May 23 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Gloucestershire v Middlesex
County Ground, Bristol
Fri May 23 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Somerset v Kent
County Ground, Taunton
Fri May 23 (20 ovs)          
18:00 local | 17:00 GMT
13:00 EDT | 12:00 CDT | 10:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Nottinghamshire v Worcestershire
Trent Bridge, Nottingham
Fri May 23 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Northamptonshire v Leicestershire
County Ground, Northampton
Fri May 23 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Warwickshire v Yorkshire
Edgbaston, Birmingham
Fri May 23 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Derbyshire v Lancashire
County Ground, Derby
Fri May 23 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Essex v Glamorgan
County Ground, Chelmsford
Fri May 23 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Sussex v Hampshire
County Ground, Hove
Sun May 25 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
2nd ODI - England v Sri Lanka
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun May 25 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Gloucestershire
County Ground, Derby
Sun May 25 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Surrey
County Ground, Chelmsford
Sun May 25 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Leicestershire
Sophia Gardens, Cardiff
Sun May 25 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Worcestershire
Nevill Ground, Tunbridge Wells
Sun May 25 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Durham
Trent Bridge, Nottingham
Sun May 25 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Somerset
Edgbaston, Birmingham
Sun May 25 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Lancashire
Headingley, Leeds
Sun May 25 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Cornwall v Dorset
Ladycross, Werrington
Sun May 25 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 1 - Wiltshire v Wales Minor Counties
Sambourne Road, Warminster
Sun May 25 (50 ovs)

10:00 GMT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Cambridgeshire v Bedfordshire
Venue TBC
Sun May 25 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 2 - Hertfordshire v Norfolk
The Common, Harpenden
Sun May 25 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Cheshire v Lincolnshire
Church Lane, Woodford
Sun May 25 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 3 - Cumberland v Shropshire
Sandair, Cockermouth
Sun May 25 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Berkshire v Herefordshire
Gallowstree Common, Kidmore End
Sun May 25 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Knockout Trophy
Group 4 - Staffordshire v Buckinghamshire
Stourbridge Road, Himley
Sun May 25 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Middlesex v Hampshire
Merchant Taylors' School Ground, Northwood
Mon May 26 - Thu May 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Sussex
Merchant Taylors' School Ground, Northwood
Mon May 26 - Wed May 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Ashford Road, Eastbourne
Mon May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Leicestershire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Grace Road, Leicester
Mon May 26 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Leicestershire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
Grace Road, Leicester
Mon May 26 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Essex 2nd XI
County Ground, Bristol
Mon May 26 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Kent 2nd XI
Lancot Park, Dunstable
Tue May 27 - Thu May 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Worcester Royal Grammar School Ground, Flagge Meadow, Worcester
Tue May 27 - Thu May 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Essex 2nd XI
County Ground, Bristol
Tue May 27 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Leicestershire 2nd XI v Unicorns
Grace Road, Leicester
Tue May 27 (20 ovs) Second Eleven Twenty20
Group C - Leicestershire 2nd XI v Unicorns
Grace Road, Leicester
Wed May 28 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
3rd ODI - England v Sri Lanka
Old Trafford, Manchester
Thu May 29 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Sussex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Ashford Road, Eastbourne
Thu May 29 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Durham v Lancashire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Thu May 29 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Derbyshire v Northamptonshire
County Ground, Derby
Fri May 30 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Worcestershire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Worcester Royal Grammar School Ground, Flagge Meadow, Worcester
Fri May 30 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Worcestershire v Northamptonshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri May 30 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Yorkshire v Derbyshire
Headingley, Leeds
Fri May 30 (20 ovs)
18:00 local | 17:00 GMT
13:00 EDT | 12:00 CDT | 10:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Nottinghamshire v Durham
Trent Bridge, Nottingham
Fri May 30 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Lancashire v Warwickshire
Old Trafford, Manchester
Fri May 30 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Glamorgan v Sussex
Sophia Gardens, Cardiff
Fri May 30 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Hampshire v Essex
The Rose Bowl, Southampton
Fri May 30 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Surrey v Middlesex
Kennington Oval, London
Fri May 30 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Kent v Gloucestershire
St Lawrence Ground, Canterbury
Sat May 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
4th ODI - England v Sri Lanka
Lord's, London
Sat May 31 - Tue Jun 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Northamptonshire v Yorkshire
County Ground, Northampton
Sun Jun 1 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Middlesex
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jun 1 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Glamorgan
County Ground, Chelmsford
Sun Jun 1 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Hampshire v Derbyshire
The Rose Bowl, Southampton
Sun Jun 1 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Lancashire v Somerset
Old Trafford, Manchester
Sun Jun 1 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Worcestershire
Kennington Oval, London
Sun Jun 1 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Nottinghamshire
County Ground, Hove
Sun Jun 1 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Leicestershire v Warwickshire
Grace Road, Leicester
Mon Jun 2 - Thu Jun 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Gloucestershire
Grace Road, Leicester
Mon Jun 2 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Glamorgan 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Sophia Gardens, Cardiff
Mon Jun 2 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Stamford Bridge Cricket Club, Stamford Bridge
Mon Jun 2 - Wed Jun 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Somerset 2nd XI
Cheam Cricket Club Ground
Mon Jun 2 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Derbyshire 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Mon Jun 2 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Middlesex 2nd XI v Essex 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Mon Jun 2 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Unicorns v Northamptonshire 2nd XI
Marlins, Long Marston
Tue Jun 3 - Thu Jun 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Derbyshire 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Tue Jun 3 - Thu Jun 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Essex 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Tue Jun 3 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Unicorns v Kent 2nd XI
Marlins, Long Marston
Tue Jun 3 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
5th ODI - England v Sri Lanka
Edgbaston, Birmingham
Thu Jun 5 - Sun Jun 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Northamptonshire v Sri Lankans
County Ground, Northampton
Thu Jun 5 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Glamorgan 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Sophia Gardens, Cardiff
Thu Jun 5 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Hampshire v Kent
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jun 6 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Leicestershire v Worcestershire
Grace Road, Leicester
Fri Jun 6 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Somerset v Glamorgan
County Ground, Taunton
Fri Jun 6 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Lancashire v Yorkshire
Old Trafford, Manchester
Fri Jun 6 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Warwickshire v Durham
Edgbaston, Birmingham
Fri Jun 6 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Surrey v Essex
Kennington Oval, London
Fri Jun 6 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Derbyshire v Nottinghamshire
County Ground, Derby
Fri Jun 6 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Kent v Middlesex
St Lawrence Ground, Canterbury
Fri Jun 6 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Sussex v Gloucestershire
County Ground, Hove
Sat Jun 7 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Essex
St Lawrence Ground, Canterbury
Sat Jun 7 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Worcestershire v Durham
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jun 8 - Wed Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Derbyshire
Grace Road, Leicester
Sun Jun 8 - Wed Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Sussex
County Ground, Taunton
Sun Jun 8 - Wed Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Lancashire
Edgbaston, Birmingham
Sun Jun 8 - Wed Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Worcestershire v Hampshire
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jun 8 - Wed Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Nottinghamshire
Headingley, Leeds
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Bedfordshire v Suffolk
Wardown Park, Luton
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Berkshire v Cornwall
Brakspear Ground, Henley-on-Thames
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cumberland v Buckinghamshire
Ernest Pass Memorial Ground, Barrow-in-Furness
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Hertfordshire v Cambridgeshire
Balls Park, Hertford
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Lincolnshire v Staffordshire
London Road, Sleaford
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Northumberland v Norfolk
Preston Avenue, Tynemouth
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Dorset v Devon
Dean Park, Bournemouth
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Herefordshire v Cheshire
Stowe Lane, Colwall
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Oxfordshire v Wiltshire
White Post Road, Bodicote
Sun Jun 8 - Tue Jun 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wales Minor Counties v Shropshire
Pontarddulais Park
Sun Jun 8 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Gloucestershire v Glamorgan
County Ground, Bristol
Mon Jun 9 - Thu Jun 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Surrey
County Ground, Bristol
Mon Jun 9 - Wed Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Marylebone Cricket Club University Matches
Leeds/Bradford MCCU v Leicestershire
Weetwood Playing Fields, Leeds
Mon Jun 9 - Wed Jun 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Marylebone Cricket Club University Matches
Oxford MCCU v Middlesex
The Parks, Oxford
Mon Jun 9 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Warwickshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Kenilworth Wardens Cricket Club Ground
Mon Jun 9 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Centre Vale, Todmorden
Mon Jun 9 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Tue Jun 10 - Thu Jun 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Marown Playing Fields, Crosby
Tue Jun 10 - Thu Jun 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Tue Jun 10 - Thu Jun 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Warwickshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Bulls Head Ground, Coventry
Tue Jun 10 - Thu Jun 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Surrey 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Tue Jun 10 - Thu Jun 12
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Old Deer Park, Richmond
Wed Jun 11 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Kent v Essex
St Lawrence Ground, Canterbury
Thu Jun 12 - Mon Jun 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
1st Test - England v Sri Lanka
Lord's, London
Fri Jun 13 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Middlesex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Old Deer Park, Richmond
Fri Jun 13 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Somerset v Hampshire
County Ground, Taunton
Fri Jun 13 (20 ovs)
18:00 local | 17:00 GMT
13:00 EDT | 12:00 CDT | 10:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Nottinghamshire v Warwickshire
Trent Bridge, Nottingham
Fri Jun 13 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Lancashire v Leicestershire
Old Trafford, Manchester
Fri Jun 13 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Northamptonshire v Yorkshire
County Ground, Northampton
Fri Jun 13 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Glamorgan v Kent
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jun 13 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Surrey v Sussex
Kennington Oval, London
Fri Jun 13 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Derbyshire v Worcestershire
County Ground, Derby
Fri Jun 13 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Essex v Gloucestershire
County Ground, Chelmsford
Sat Jun 14 - Tue Jun 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Middlesex
Trent Bridge, Nottingham
Sun Jun 15 - Wed Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Surrey
County Ground, Derby
Sun Jun 15 - Wed Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Lancashire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jun 15 - Wed Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Kent
Sophia Gardens, Cardiff
Sun Jun 15 - Wed Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Hampshire v Essex
The Rose Bowl, Southampton
Sun Jun 15 - Wed Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Worcestershire
Grace Road, Leicester
Sun Jun 15 - Wed Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Northamptonshire v Warwickshire
County Ground, Northampton
Sun Jun 15 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Sussex v Somerset
Arundel Castle Cricket Club Ground
Mon Jun 16 - Thu Jun 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Yorkshire
Arundel Castle Cricket Club Ground
Mon Jun 16 - Wed Jun 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Mon Jun 16 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 16 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Worcestershire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Mon Jun 16 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Yorkshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Pudsey Congs Cricket Club, Britannia Ground, Pudsey
Mon Jun 16 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Middlesex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Tue Jun 17 - Thu Jun 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Chester Road North Ground, Kidderminster
Tue Jun 17 - Thu Jun 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Belper Meadows Cricket Club Ground
Tue Jun 17 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Leicestershire 2nd XI
London Road, High Wycombe
Tue Jun 17 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Unicorns
Toby Howe Cricket Ground, Billericay
Tue Jun 17 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Surrey 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Wed Jun 18 - Fri Jun 20
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Leicestershire 2nd XI
London Road, High Wycombe
Wed Jun 18 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Unicorns v Middlesex 2nd XI
Anglo-American Playing Fields, Saffron Walden
Wed Jun 18 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Middlesex v Somerset
Kennington Oval, London
Thu Jun 19 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Kent 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Mote Park, Maidstone
Thu Jun 19 (20 ovs)
17:00 local | 16:00 GMT
12:00 EDT | 11:00 CDT | 09:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Warwickshire v Northamptonshire
Edgbaston, Birmingham
Thu Jun 19 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Leicestershire v Nottinghamshire
Grace Road, Leicester
Fri Jun 20 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
2nd Test - England v Sri Lanka
Headingley, Leeds
Fri Jun 20 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Durham v Leicestershire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jun 20 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Worcestershire v Warwickshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jun 20 (20 ovs)
18:00 local | 17:00 GMT
13:00 EDT | 12:00 CDT | 10:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Nottinghamshire v Derbyshire
Trent Bridge, Nottingham
Fri Jun 20 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Lancashire v Northamptonshire
Old Trafford, Manchester
Fri Jun 20 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Glamorgan v Surrey
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jun 20 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Essex v Middlesex
County Ground, Chelmsford
Fri Jun 20 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Hampshire v Gloucestershire
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jun 20 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Kent v Sussex
St Lawrence Ground, Canterbury
Sat Jun 21 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Glamorgan
County Ground, Bristol
Sun Jun 22 - Wed Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Sussex
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jun 22 - Wed Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Derbyshire
St Lawrence Ground, Canterbury
Sun Jun 22 - Wed Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Lancashire v Northamptonshire
Old Trafford, Manchester
Sun Jun 22 - Wed Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Somerset
Trent Bridge, Nottingham
Sun Jun 22 - Wed Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Leicestershire
Kennington Oval, London
Sun Jun 22 - Wed Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Yorkshire
Edgbaston, Birmingham
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Buckinghamshire v Cambridgeshire
London Road, High Wycombe
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Northumberland v Lincolnshire
South Northumberland Cricket Club Ground, Gosforth
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Suffolk v Cumberland
The Victory Ground, Bury St Edmunds
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cheshire v Cornwall
Moss Lane, Alderley Edge
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Oxfordshire v Devon
White Post Road, Bodicote
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Shropshire v Herefordshire
Priorslee Road, Shifnal
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wales Minor Counties v Berkshire
Usk Cricket Club Ground
Sun Jun 22 - Tue Jun 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wiltshire v Dorset
Station Road, Corsham
Mon Jun 23 - Wed Jun 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Kent 2nd XI
Spen Cama Memorial Ground, Fulking
Mon Jun 23 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Glamorgan 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 23 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Durham 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Mon Jun 23 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Worksop College Ground
Mon Jun 23 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Cricket Field Lane, Bishop's Stortford
Mon Jun 23 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Tue Jun 24 - Thu Jun 26

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Glamorgan 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Venue TBC
Tue Jun 24 - Thu Jun 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Durham 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Tue Jun 24 - Thu Jun 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
The John Fretwell Sporting Complex, Nettleworth
Tue Jun 24 - Thu Jun 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Cricket Field Lane, Bishop's Stortford
Tue Jun 24 - Thu Jun 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Tue Jun 24 - Thu Jun 26
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Surrey 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Wed Jun 25 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Glamorgan v Hampshire
Sophia Gardens, Cardiff
Thu Jun 26 - Sat Jun 28
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Leicestershire v Indians
Grace Road, Leicester
Thu Jun 26 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Sussex 2nd XI v Kent 2nd XI
Spen Cama Memorial Ground, Fulking
Thu Jun 26 (20 ovs)          
18:15 local | 17:15 GMT
13:15 EDT | 12:15 CDT | 10:15 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Middlesex v Gloucestershire
Lord's, London
Fri Jun 27 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Worcestershire v Nottinghamshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jun 27 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Yorkshire v Lancashire
Headingley, Leeds
Fri Jun 27 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Gloucestershire v Kent
County Ground, Bristol
Fri Jun 27 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Somerset v Essex
County Ground, Taunton
Fri Jun 27 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Northamptonshire v Durham
County Ground, Northampton
Fri Jun 27 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Surrey v Hampshire
Kennington Oval, London
Fri Jun 27 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Derbyshire v Warwickshire
County Ground, Derby
Fri Jun 27 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Sussex v Middlesex
County Ground, Hove
Sat Jun 28 - Tue Jul 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Hampshire
Kennington Oval, London
Sat Jun 28 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Nottinghamshire v Yorkshire
Trent Bridge, Nottingham
Sun Jun 29 - Wed Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Gloucestershire
County Ground, Chelmsford
Sun Jun 29 - Wed Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Northamptonshire
Lord's, London
Sun Jun 29 - Wed Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Lancashire
County Ground, Taunton
Sun Jun 29 - Wed Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Nottinghamshire
Edgbaston, Birmingham
Sun Jun 29 - Wed Jul 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Worcestershire v Glamorgan
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jun 29 - Tue Jul 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Staffordshire v Hertfordshire
Tunstall Road, Knypersley
Sun Jun 29 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Durham v Derbyshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon Jun 30 - Thu Jul 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Varsity Match - Oxford University v Cambridge University
The Parks, Oxford
Mon Jun 30 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Durham 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Acklam Park, Middlesbrough
Mon Jun 30 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Westhoughton Cricket Club Ground
Mon Jun 30 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Sussex 2nd XI
Garon Park, Southend-on-Sea
Mon Jun 30 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Venue TBC
Mon Jun 30 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Kent 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue Jul 1 - Thu Jul 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Derbyshire v Indians
County Ground, Derby
Tue Jul 1 - Thu Jul 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Acklam Park, Middlesbrough
Tue Jul 1 - Thu Jul 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Trafalgar Road Ground, Southport
Tue Jul 1 - Thu Jul 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Sussex 2nd XI
Garon Park, Southend-on-Sea
Tue Jul 1 - Thu Jul 3

10:00 GMT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Venue TBC
Tue Jul 1 - Thu Jul 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Kent 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue Jul 1 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Leicestershire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Grace Road, Leicester
Tue Jul 1 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Surrey 2nd XI v Unicorns
Reigate Priory Cricket Club Ground, Reigate
Tue Jul 1 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Yorkshire v Leicestershire
Headingley, Leeds
Wed Jul 2 - Fri Jul 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Leicestershire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Lutterworth Cricket Club Ground
Wed Jul 2 - Fri Jul 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
Cheam Cricket Club Ground
Wed Jul 2 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Yorkshire v Durham
Headingley, Leeds
Wed Jul 2 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Surrey v Kent
Kennington Oval, London
Thu Jul 3 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Venue TBC
Thu Jul 3 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Middlesex v Glamorgan
Old Deer Park, Richmond
Thu Jul 3 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Northamptonshire v Warwickshire
County Ground, Northampton
Fri Jul 4 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Durham v Nottinghamshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jul 4 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Leicestershire v Northamptonshire
Grace Road, Leicester
Fri Jul 4 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Worcestershire v Yorkshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jul 4 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Gloucestershire v Sussex
County Ground, Bristol
Fri Jul 4 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Warwickshire v Lancashire
Edgbaston, Birmingham
Fri Jul 4 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Glamorgan v Somerset
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jul 4 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Essex v Surrey
County Ground, Chelmsford
Fri Jul 4 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Kent v Hampshire
St Lawrence Ground, Canterbury
Sat Jul 5 (50 ovs)
10:45 local | 09:45 GMT
05:45 EDT | 04:45 CDT | 02:45 PDT
Marylebone Cricket Club v Rest of the World XI
Lord's, London
Sun Jul 6 - Wed Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Surrey
Penrhyn Avenue, Rhos-on-Sea, Colwyn Bay
Sun Jul 6 - Wed Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Northamptonshire
County Ground, Hove
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Berkshire v Wiltshire
Scroggie Park, Falkland
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cumberland v Bedfordshire
Furness Park, Barrow-in-Furness
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Hertfordshire v Norfolk
The Common, Harpenden
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Suffolk v Buckinghamshire
Ipswich School Ground
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cornwall v Wales Minor Counties
Boscawen Park, Truro
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Devon v Cheshire
The Fortfield, Sidmouth
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Herefordshire v Dorset
Clenchers Mill Lane, Eastnor
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Shropshire v Oxfordshire
High Town, Bridgnorth
Sun Jul 6 - Tue Jul 8
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Staffordshire v Northumberland
Sandwell Park, West Bromwich
Sun Jul 6 - Tue Jul 8

10:00 GMT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cambridgeshire v Lincolnshire
Venue TBC
Sun Jul 6 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Derbyshire v Leicestershire
Queen's Park, Chesterfield
Sun Jul 6 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Worcestershire v Lancashire
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jul 6 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Hampshire v Somerset
The Rose Bowl, Southampton
Mon Jul 7 - Thu Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Essex
Queen's Park, Chesterfield
Mon Jul 7 - Thu Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Hampshire v Gloucestershire
The Rose Bowl, Southampton
Mon Jul 7 - Thu Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Kent
Grace Road, Leicester
Mon Jul 7 - Thu Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Somerset
Uxbridge Cricket Club Ground
Mon Jul 7 - Thu Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Durham
Headingley, Leeds
Mon Jul 7 - Wed Jul 9
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Universities v Sussex 2nd XI
The Parks, Oxford
Mon Jul 7 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Venue TBC
Mon Jul 7 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Glamorgan 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Venue TBC
Mon Jul 7 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Worcestershire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Ombersley Cricket Club, Ombersley
Mon Jul 7 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Somerset 2nd XI
Campbell Park, Milton Keynes
Tue Jul 8 - Thu Jul 10

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Venue TBC
Tue Jul 8 - Thu Jul 10

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Glamorgan 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Venue TBC
Tue Jul 8 - Thu Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Ombersley Cricket Club, Ombersley
Tue Jul 8 - Thu Jul 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Somerset 2nd XI
Campbell Park, Milton Keynes
Tue Jul 8 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Warwickshire v Nottinghamshire
Edgbaston, Birmingham
Wed Jul 9 - Sun Jul 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
1st Test - England v India
Trent Bridge, Nottingham
Thu Jul 10 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Surrey 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Thu Jul 10 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Unicorns v Sussex 2nd XI
Vicarage Hill, East Challow
Fri Jul 11 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Unicorns
Venue TBC
Fri Jul 11 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Durham v Yorkshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jul 11 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Leicestershire v Lancashire
Grace Road, Leicester
Fri Jul 11 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Somerset v Gloucestershire
County Ground, Taunton
Fri Jul 11 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Northamptonshire v Derbyshire
County Ground, Northampton
Fri Jul 11 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Warwickshire v Worcestershire
Edgbaston, Birmingham
Fri Jul 11 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Surrey v Glamorgan
Kennington Oval, London
Fri Jul 11 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Hampshire v Middlesex
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jul 11 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Sussex v Kent
County Ground, Hove
Sat Jul 12 - Tue Jul 15
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Northamptonshire v Somerset
County Ground, Northampton
Sat Jul 12 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Essex v Kent
Castle Park Cricket Ground, Colchester
Sun Jul 13 - Wed Jul 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Warwickshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jul 13 - Wed Jul 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Hampshire
Castle Park Cricket Ground, Colchester
Sun Jul 13 - Wed Jul 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Lancashire v Nottinghamshire
Aigburth, Liverpool
Sun Jul 13 - Wed Jul 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Worcestershire v Leicestershire
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jul 13 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Derbyshire v Yorkshire
Queen's Park, Chesterfield
Mon Jul 14 - Thu Jul 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Derbyshire
College Ground, Cheltenham
Mon Jul 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Leicestershire 2nd XI v Durham 2nd XI
Grace Road, Leicester
Mon Jul 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Warwickshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Edgbaston, Birmingham
Mon Jul 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Yorkshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Stamford Bridge Cricket Club, Stamford Bridge
Mon Jul 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Kent 2nd XI v Surrey 2nd XI
Polo Farm Sports Club, Canterbury
Mon Jul 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Sussex 2nd XI
West Lodge Park, Desborough
Tue Jul 15 - Thu Jul 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Leicestershire 2nd XI v Durham 2nd XI
Coventry Road, Hinckley
Tue Jul 15 - Thu Jul 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Warwickshire 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Edgbaston, Birmingham
Tue Jul 15 - Thu Jul 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Tue Jul 15 - Thu Jul 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
The Rose Bowl, Southampton
Tue Jul 15 - Thu Jul 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Surrey 2nd XI
Polo Farm Sports Club, Canterbury
Tue Jul 15 - Thu Jul 17
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Sussex 2nd XI
Dolben Cricket Ground, Finedon
Tue Jul 15 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Sussex v Glamorgan
County Ground, Hove
Wed Jul 16 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Surrey v Somerset
Kennington Oval, London
Thu Jul 17 - Mon Jul 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
2nd Test - England v India
Lord's, London
Fri Jul 18 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Unicorns v Sri Lanka A
South Northumberland Cricket Club Ground, Gosforth
Fri Jul 18 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Gloucestershire v Surrey
College Ground, Cheltenham
Fri Jul 18 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Leicestershire v Durham
Grace Road, Leicester
Fri Jul 18 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Yorkshire v Warwickshire
Headingley, Leeds
Fri Jul 18 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Lancashire v Derbyshire
Old Trafford, Manchester
Fri Jul 18 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Northamptonshire v Worcestershire
County Ground, Northampton
Fri Jul 18 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Glamorgan v Essex
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jul 18 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Hampshire v Sussex
The Rose Bowl, Southampton
Fri Jul 18 (20 ovs)          
19:00 local | 18:00 GMT
14:00 EDT | 13:00 CDT | 11:00 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Kent v Somerset
St Lawrence Ground, Canterbury
Sat Jul 19 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Middlesex
North Marine Road Ground, Scarborough
Sun Jul 20 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Durham v Sri Lanka A
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Jul 20 - Wed Jul 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Glamorgan
County Ground, Derby
Sun Jul 20 - Wed Jul 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Kent
Woodbridge Road, Guildford
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Bedfordshire v Cambridgeshire
Bedford Modern School Ground
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Berkshire v Herefordshire
Finchampstead Park, Finchampstead
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Buckinghamshire v Staffordshire
Gerrards Cross Cricket Club Ground
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Lincolnshire v Hertfordshire
Sports Ground, Cleethorpes
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Norfolk v Cumberland
Manor Park, Horsford
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Northumberland v Suffolk
Osborne Avenue, Jesmond
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cheshire v Wales Minor Counties
South Downs Road, Bowdon
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cornwall v Shropshire
Wheal Eliza, Bethel, St Austell
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Dorset v Oxfordshire
Dean Park, Bournemouth
Sun Jul 20 - Tue Jul 22
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wiltshire v Devon
London Road, Devizes
Sun Jul 20 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Nottinghamshire v Leicestershire
Trent Bridge, Nottingham
Sun Jul 20 (20 ovs)
14:30 local | 13:30 GMT
09:30 EDT | 08:30 CDT | 06:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Gloucestershire v Essex
College Ground, Cheltenham
Mon Jul 21 - Thu Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Worcestershire
College Ground, Cheltenham
Mon Jul 21 - Thu Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Warwickshire
Cricket Field Road Ground, Horsham
Mon Jul 21 - Wed Jul 23
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Kent 2nd XI v Hampshire 2nd XI
St Lawrence Ground, Canterbury
Mon Jul 21 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Parkgate, Neston
Mon Jul 21 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Warwickshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Walmley Cricket Club Ground, Sutton Coldfield
Tue Jul 22 - Thu Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Derbyshire 2nd XI
Aigburth, Liverpool
Tue Jul 22 - Thu Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Warwickshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Dorridge Cricket Club Ground
Tue Jul 22 - Thu Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Worcestershire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Chester Road North Ground, Kidderminster
Tue Jul 22 - Thu Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Coggeshall Cricket Club Ground
Tue Jul 22 - Thu Jul 24
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Middlesex 2nd XI
County Ground, Hove
Tue Jul 22 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Yorkshire 2nd XI v Durham 2nd XI
Marske Cricket Club Ground, Marske-by-the-Sea
Tue Jul 22 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Essex v Hampshire
County Ground, Chelmsford
Wed Jul 23 - Fri Jul 25
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Durham 2nd XI
St George's Road, Harrogate
Wed Jul 23 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Northamptonshire v Nottinghamshire
County Ground, Northampton
Thu Jul 24 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Kent 2nd XI v Hampshire 2nd XI
St Lawrence Ground, Canterbury
Thu Jul 24 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Unicorns v Somerset 2nd XI
The Fortfield, Sidmouth
Thu Jul 24 (20 ovs)          
18:15 local | 17:15 GMT
13:15 EDT | 12:15 CDT | 10:15 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Middlesex v Surrey
Lord's, London
Thu Jul 24 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Lancashire v Durham
Old Trafford, Manchester
Fri Jul 25 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Worcestershire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Bromsgrove Cricket Club Ground
Fri Jul 25 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Coggeshall Cricket Club Ground
Fri Jul 25 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Sussex 2nd XI v Middlesex 2nd XI
County Ground, Hove
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Durham v Northamptonshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Warwickshire v Leicestershire
Edgbaston, Birmingham
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Worcestershire v Derbyshire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
North Division - Yorkshire v Nottinghamshire
Headingley, Leeds
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Essex v Sussex
County Ground, Chelmsford
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Glamorgan v Gloucestershire
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Kent v Surrey
St Lawrence Ground, Canterbury
Fri Jul 25 (20 ovs)
17:30 local | 16:30 GMT
12:30 EDT | 11:30 CDT | 09:30 PDT
NatWest t20 Blast
South Division - Somerset v Middlesex
County Ground, Taunton
Sat Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Hampshire
County Ground, Derby
Sat Jul 26 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Middlesex
Sophia Gardens, Cardiff
Sat Jul 26 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Lancashire v Yorkshire
Old Trafford, Manchester
Sun Jul 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Northamptonshire
College Ground, Cheltenham
Sun Jul 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Derbyshire
Grace Road, Leicester
Sun Jul 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Warwickshire
Lord's, London
Sun Jul 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Somerset v Durham
County Ground, Taunton
Sun Jul 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Nottinghamshire
Cricket Field Road Ground, Horsham
Sun Jul 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Worcestershire v Essex
County Ground, New Road, Worcester
Sun Jul 27 - Thu Jul 31
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
3rd Test - England v India
The Rose Bowl, Southampton
Sun Jul 27 (50 ovs)
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Surrey v Glamorgan
Woodbridge Road, Guildford
Sun Jul 27 - Tue Jul 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Norfolk v Bedfordshire
Manor Park, Horsford
Sun Jul 27 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Lancashire v Hampshire
Old Trafford, Manchester
Mon Jul 28 - Wed Jul 30

10:00 GMT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Essex 2nd XI
Venue TBC
Mon Jul 28 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Durham 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Brandon Lane, Brandon
Mon Jul 28 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
The John Fretwell Sporting Complex, Nettleworth
Tue Jul 29 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Worcestershire
Campbell Park, Milton Keynes
Tue Jul 29 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Gloucestershire
Headingley, Leeds
Tue Jul 29 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Somerset
Trent Bridge, Nottingham
Tue Jul 29 - Thu Jul 31
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Brandon Lane, Brandon
Tue Jul 29 - Thu Jul 31
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Nottinghamshire 2nd XI v Glamorgan 2nd XI
Nottinghamshire Sports Ground, Nottingham
Tue Jul 29 - Thu Jul 31
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Universities v Somerset 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Tue Jul 29 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Leicestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Grace Road, Leicester
Tue Jul 29 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Durham
St Lawrence Ground, Canterbury
Tue Jul 29 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Sussex
Edgbaston, Birmingham
Wed Jul 30 - Fri Aug 1
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Leicestershire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
Bath Grounds, Ashby-de-la-Zouch
Wed Jul 30 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Nottinghamshire
Sophia Gardens, Cardiff
Thu Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Hampshire
County Ground, Bristol
Thu Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Worcestershire v Derbyshire
County Ground, New Road, Worcester
Thu Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Durham v Warwickshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Thu Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Surrey
Lord's, London
Thu Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Somerset v Kent
County Ground, Taunton
Thu Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Northamptonshire v New Zealand A
County Ground, Northampton
Thu Jul 31 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Yorkshire v Sri Lanka A
Headingley, Leeds
Thu Jul 31 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
South Division - Surrey 2nd XI v Essex 2nd XI
Venue TBC
Thu Jul 31 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Essex v Leicestershire
County Ground, Chelmsford
Fri Aug 1 - Mon Aug 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
1st Youth Test - England Under-19s v South Africa Under-19s
FP Fenner's Ground, Cambridge
Sat Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Glamorgan v Sri Lanka A
Sophia Gardens, Cardiff* This fixture is provisional and may be rescheduled to Fri 1 or Sun 3 Aug if it clashes with a NatWest T20 Blast quarter-final
Sat Aug 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Warwickshire v New Zealand A
Edgbaston, Birmingham* This fixture is provisional and may be rescheduled to Fri 1 or Sun 3 Aug if it clashes with a NatWest T20 Blast quarter-final
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cambridgeshire v Northumberland
The Avenue Sports Club Ground, March
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Hertfordshire v Cumberland
Marlins, Long Marston
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Lincolnshire v Buckinghamshire
Gorse Lane, Grantham
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Norfolk v Suffolk
Manor Park, Horsford
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cornwall v Herefordshire
Boscawen Park, Truro
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Devon v Shropshire
County Ground, Exeter
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Oxfordshire v Berkshire
Great and Little Tew Cricket Club Ground, Great Tew
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Staffordshire v Bedfordshire
Longton Cricket Club Ground, Stoke-on-Trent
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wales Minor Counties v Dorset
Pen-y-Pound, Abergavenny
Sun Aug 3 - Tue Aug 5
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Wiltshire v Cheshire
Salisbury and South Wiltshire Sports Club, Salisbury
Mon Aug 4 - Wed Aug 6
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Mon Aug 4 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Durham 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Roseworth Terrace, Gosforth
Mon Aug 4 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Warwickshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Kenilworth Wardens Cricket Club Ground
Mon Aug 4 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Yorkshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Shaw Lane, Barnsley
Mon Aug 4 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Middlesex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Tue Aug 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Essex v Lancashire
County Ground, Chelmsford
Tue Aug 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Leicestershire
County Ground, Bristol
Tue Aug 5 - Thu Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Nottinghamshire 2nd XI
Roseworth Terrace, Gosforth
Tue Aug 5 - Thu Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Warwickshire 2nd XI v Worcestershire 2nd XI
Bulls Head Ground, Coventry
Tue Aug 5 - Thu Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Yorkshire 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Clifton Park Ground, York
Tue Aug 5 - Thu Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Universities v Kent 2nd XI
New Close County Cricket Ground, Newport, Isle-of-Wight
Tue Aug 5 - Thu Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Middlesex 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Brunton Memorial Ground, Radlett
Tue Aug 5 - Thu Aug 7
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Woodbridge Road, Guildford
Tue Aug 5 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Yorkshire
County Ground, Northampton
Tue Aug 5 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Surrey v Kent
Kennington Oval, London
Tue Aug 5 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Durham
County Ground, Hove
Tue Aug 5 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Somerset
Edgbaston, Birmingham
Wed Aug 6 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
England A Team Tri-Series
England Lions v Sri Lanka A
County Ground, Taunton
Wed Aug 6 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Hampshire v Leicestershire
The Rose Bowl, Southampton
Wed Aug 6 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Glamorgan
St Lawrence Ground, Canterbury
Wed Aug 6 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Surrey v Sussex
Kennington Oval, London
Thu Aug 7 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Worcestershire
Headingley, Leeds
Thu Aug 7 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Somerset
Lord's, London
Thu Aug 7 - Mon Aug 11
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
4th Test - England v India
Old Trafford, Manchester
Thu Aug 7 - Sun Aug 10
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
2nd Youth Test - England Under-19s v South Africa Under-19s
County Ground, Northampton
Thu Aug 7 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Thu Aug 7 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Lancashire
County Ground, Derby
Fri Aug 8 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
England A Team Tri-Series
England Lions v New Zealand A
County Ground, Bristol
Fri Aug 8 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Yorkshire
Grace Road, Leicester
Fri Aug 8 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Surrey 2nd XI v Northamptonshire 2nd XI
Woodbridge Road, Guildford
Fri Aug 8 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Essex v Gloucestershire
County Ground, Chelmsford
Fri Aug 8 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Hampshire v Northamptonshire
The Rose Bowl, Southampton
Fri Aug 8 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Durham
Sophia Gardens, Cardiff
Fri Aug 8 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Kent
Trent Bridge, Nottingham
Fri Aug 8 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Middlesex
County Ground, Hove
Sat Aug 9 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Worcestershire v Lancashire
County Ground, New Road, Worcester
Sun Aug 10 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Essex
County Ground, Derby
Sun Aug 10 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Northamptonshire
Grace Road, Leicester
Sun Aug 10 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Durham v Middlesex
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Aug 10 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Surrey
Trent Bridge, Nottingham
Sun Aug 10 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Somerset v Sussex
County Ground, Taunton
Sun Aug 10 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Kent
Rugby School Ground
Mon Aug 11 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
England A Team Tri-Series
England Lions v Sri Lanka A
County Ground, New Road, Worcester
Mon Aug 11 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Essex
North Marine Road Ground, Scarborough
Mon Aug 11 - Wed Aug 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Somerset 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Mon Aug 11 - Wed Aug 13
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
County Ground, Hove
Mon Aug 11 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Derbyshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
County Ground, Derby
Mon Aug 11 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Durham 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Grangefield Road, Stockton-on-Tees
Mon Aug 11 (50 ovs)

11:00 GMT
Second Eleven Trophy
North Division - Glamorgan 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Venue TBC
Mon Aug 11 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Yorkshire 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Mon Aug 11 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Essex 2nd XI v Kent 2nd XI
Star Stile, Halstead
Mon Aug 11 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Hampshire v Worcestershire
The Rose Bowl, Southampton
Mon Aug 11 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Derbyshire
County Ground, Northampton
Tue Aug 12 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
England A Team Tri-Series
England Lions v New Zealand A
County Ground, New Road, Worcester
Tue Aug 12 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Gloucestershire v Lancashire
County Ground, Bristol
Tue Aug 12 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Durham v Nottinghamshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Tue Aug 12 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Somerset v Glamorgan
County Ground, Taunton
Tue Aug 12 - Thu Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Warwickshire 2nd XI
County Ground, Derby
Tue Aug 12 - Thu Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Durham 2nd XI v Lancashire 2nd XI
Grangefield Road, Stockton-on-Tees
Tue Aug 12 - Thu Aug 14

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Glamorgan 2nd XI v Leicestershire 2nd XI
Venue TBC
Tue Aug 12 - Thu Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Marylebone Cricket Club Young Cricketers v Yorkshire 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Tue Aug 12 - Thu Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Kent 2nd XI
Star Stile, Halstead
Tue Aug 12 - Thu Aug 14
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Universities v Northamptonshire 2nd XI
West Lodge Park, Desborough
Tue Aug 12 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Warwickshire v Surrey
Edgbaston, Birmingham
Wed Aug 13 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Worcestershire v Gloucestershire
County Ground, New Road, Worcester
Wed Aug 13 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Yorkshire v Derbyshire
North Marine Road Ground, Scarborough
Wed Aug 13 - Sat Aug 16
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Only Test - England Women v India Women
Sir Paul Getty's Ground, Wormsley
Wed Aug 13 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Essex v Hampshire
County Ground, Chelmsford
Wed Aug 13 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Sussex
St Lawrence Ground, Canterbury
Thu Aug 14 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Leicestershire v Worcestershire
Grace Road, Leicester
Thu Aug 14 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Durham v Surrey
Riverside Ground, Chester-le-Street
Thu Aug 14 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Glamorgan v Warwickshire
St Helen's, Swansea
Thu Aug 14 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Hampshire v Sri Lanka A
The Rose Bowl, Southampton
Thu Aug 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Somerset 2nd XI v Hampshire 2nd XI
Taunton Vale Sports Club Ground, Taunton
Thu Aug 14 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Sussex 2nd XI v Gloucestershire 2nd XI
County Ground, Hove
Thu Aug 14 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Lancashire v Northamptonshire
Old Trafford, Manchester
Thu Aug 14 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Middlesex v Nottinghamshire
Lord's, London
Fri Aug 15 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
1st Youth ODI - England Under-19s v South Africa Under-19s
Edgbaston, Birmingham
Fri Aug 15 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
5th Test - England v India
Kennington Oval, London
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Essex
St Helen's, Swansea
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Hampshire
St Lawrence Ground, Canterbury
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Lancashire v Durham
Old Trafford, Manchester
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Surrey
Grace Road, Leicester
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Northamptonshire v Nottinghamshire
County Ground, Northampton
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Warwickshire
County Ground, Taunton
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Worcestershire v Gloucestershire
County Ground, New Road, Worcester
Fri Aug 15 - Mon Aug 18
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Sussex
North Marine Road Ground, Scarborough
Sun Aug 17 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
2nd Youth ODI - England Under-19s v South Africa Under-19s
Trent Bridge, Nottingham
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Bedfordshire v Lincolnshire
Ampthill Park
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Buckinghamshire v Norfolk
London Road, Tring
Sun Aug 17 - Tue Aug 19

10:00 GMT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cambridgeshire v Staffordshire
Venue TBC
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Cumberland v Northumberland
Sedbergh School
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Eastern Division - Suffolk v Hertfordshire
Old London Road, Copdock
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Cheshire v Oxfordshire
Whitehouse Lane, Nantwich
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Devon v Berkshire
The Maer Ground, Exmouth
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Dorset v Cornwall
Dean Park, Bournemouth
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Herefordshire v Wales Minor Counties
The Park, Brockhampton
Sun Aug 17 - Tue Aug 19
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Unicorns Championship
Western Division - Shropshire v Wiltshire
Heath Road, Whitchurch
Mon Aug 18 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
3rd Youth ODI - England Under-19s v South Africa Under-19s
Trent Bridge, Nottingham
Mon Aug 18 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
North Division - Lancashire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Aigburth, Liverpool
Mon Aug 18 (50 ovs)
12:00 local | 11:00 GMT
07:00 EDT | 06:00 CDT | 04:00 PDT
Second Eleven Trophy
South Division - Hampshire 2nd XI v Essex 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Tue Aug 19 - Thu Aug 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
North Division - Lancashire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Young Cricketers
Aigburth, Liverpool
Tue Aug 19 - Thu Aug 21
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Hampshire 2nd XI v Essex 2nd XI
The Rose Bowl, Southampton
Wed Aug 20 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
4th Youth ODI - England Under-19s v South Africa Under-19s
Grace Road, Leicester
Wed Aug 20 - Fri Aug 22

10:00 GMT
Second Eleven Championship
South Division - Gloucestershire 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
Venue TBC
Wed Aug 20 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Kent v Middlesex
St Lawrence Ground, Canterbury
Wed Aug 20 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Nottinghamshire v Warwickshire
Trent Bridge, Nottingham
Wed Aug 20 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Surrey v Somerset
Kennington Oval, London
Wed Aug 20 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group B - Sussex v Glamorgan
County Ground, Hove
Thu Aug 21 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
1st ODI - England Women v India Women
North Marine Road Ground, Scarborough
Thu Aug 21 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Derbyshire v Gloucestershire
County Ground, Derby
Thu Aug 21 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Hampshire v Yorkshire
The Rose Bowl, Southampton
Thu Aug 21 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Lancashire v Leicestershire
Old Trafford, Manchester
Thu Aug 21 (50 ovs)          
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
Royal London One-Day Cup
Group A - Northamptonshire v Essex
County Ground, Northampton
Fri Aug 22 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
Middlesex v Indians
Lord's, London
Fri Aug 22 (50 ovs)
14:00 local | 13:00 GMT
09:00 EDT | 08:00 CDT | 06:00 PDT
5th Youth ODI - England Under-19s v South Africa Under-19s
County Ground, Derby
Sat Aug 23 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
2nd ODI - England Women v India Women
North Marine Road Ground, Scarborough
Mon Aug 25 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
1st ODI - England v India
County Ground, Bristol
Mon Aug 25 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
3rd ODI - England Women v India Women
Lord's, London
Mon Aug 25 - Wed Aug 27
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Kent v New Zealand A
St Lawrence Ground, Canterbury
Wed Aug 27 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
2nd ODI - England v India
Sophia Gardens, Cardiff
Wed Aug 27 - Fri Aug 29

10:00 GMT
Second Eleven Championship
North Division - Derbyshire 2nd XI v Yorkshire 2nd XI
Venue TBC
Wed Aug 27 - Fri Aug 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Essex 2nd XI v Marylebone Cricket Club Universities
Cricket Field Lane, Bishop's Stortford
Wed Aug 27 - Fri Aug 29
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Middlesex 2nd XI
West Lodge Park, Desborough
Wed Aug 27 - Fri Aug 29

10:00 GMT
Second Eleven Championship
South Division - Surrey 2nd XI v Sussex 2nd XI
Venue TBC
Sat Aug 30 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
3rd ODI - England v India
Trent Bridge, Nottingham
Sun Aug 31 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Worcestershire
County Ground, Derby
Sun Aug 31 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Nottinghamshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Sun Aug 31 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Hampshire v Leicestershire
The Rose Bowl, Southampton
Sun Aug 31 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Glamorgan
St Lawrence Ground, Canterbury
Sun Aug 31 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Lancashire v Yorkshire
Old Trafford, Manchester
Sun Aug 31 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Warwickshire
Lord's, London
Sun Aug 31 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Northamptonshire
County Ground, Taunton
Sun Aug 31 - Tue Sep 2
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Surrey v New Zealand A
Kennington Oval, London
Mon Sep 1 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Northamptonshire 2nd XI v Kent 2nd XI
West Lodge Park, Desborough
Mon Sep 1 - Wed Sep 3
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Sussex 2nd XI v Somerset 2nd XI
Blackstone Cricket Club Ground, No1 Pitch
Mon Sep 1 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
1st T20I - England Women v South Africa Women
County Ground, Chelmsford
Tue Sep 2 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
4th ODI - England v India
Edgbaston, Birmingham
Tue Sep 2 - Thu Sep 4
11:00 local | 10:00 GMT
06:00 EDT | 05:00 CDT | 03:00 PDT
Second Eleven Championship
South Division - Marylebone Cricket Club Universities v Middlesex 2nd XI
Denis Compton Oval, Shenley
Wed Sep 3 (20 ovs)          
18:30 local | 17:30 GMT
13:30 EDT | 12:30 CDT | 10:30 PDT
2nd T20I - England Women v South Africa Women
County Ground, Northampton
Fri Sep 5 (50 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
5th ODI - England v India
Headingley, Leeds
Sun Sep 7 (20 ovs)
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
3rd T20I - England Women v South Africa Women
Edgbaston, Birmingham
Sun Sep 7 (20 ovs)
15:00 local | 14:00 GMT
10:00 EDT | 09:00 CDT | 07:00 PDT
Only T20I - England v India
Edgbaston, Birmingham
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Kent
County Ground, Chelmsford
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Derbyshire
Sophia Gardens, Cardiff
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Gloucestershire v Leicestershire
County Ground, Bristol
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Middlesex v Durham
Lord's, London
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Yorkshire
Trent Bridge, Nottingham
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Sussex v Lancashire
County Ground, Hove
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Northamptonshire
Edgbaston, Birmingham
Tue Sep 9 - Fri Sep 12
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Worcestershire v Surrey
County Ground, New Road, Worcester
Mon Sep 15 - Thu Sep 18
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Durham v Northamptonshire
Riverside Ground, Chester-le-Street
Mon Sep 15 - Thu Sep 18
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Hampshire v Kent
The Rose Bowl, Southampton
Mon Sep 15 - Thu Sep 18
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Leicestershire v Essex
Grace Road, Leicester
Mon Sep 15 - Thu Sep 18
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Nottinghamshire v Sussex
Trent Bridge, Nottingham
Mon Sep 15 - Thu Sep 18
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Somerset v Middlesex
County Ground, Taunton
Mon Sep 15 - Thu Sep 18
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Surrey v Derbyshire
Kennington Oval, London
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Derbyshire v Leicestershire
County Ground, Derby
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Essex v Worcestershire
County Ground, Chelmsford
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Glamorgan v Hampshire
Sophia Gardens, Cardiff
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division Two
Kent v Gloucestershire
St Lawrence Ground, Canterbury
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Lancashire v Middlesex
Old Trafford, Manchester
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Northamptonshire v Sussex
County Ground, Northampton
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Warwickshire v Durham
Edgbaston, Birmingham
Tue Sep 23 - Fri Sep 26
10:30 local | 09:30 GMT
05:30 EDT | 04:30 CDT | 02:30 PDT
LV= County Championship Division One
Yorkshire v Somerset
Headingley, Leeds
Mon Jan 5 - Wed Jan 7
10:30 local | 08:30 GMT
03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST
South African Invitation XI v England Lions
University of Johannesburg, Soweto
Sun Jan 11 - Wed Jan 14
10:30 local | 08:30 GMT
03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST
1st unofficial Test - South Africa A v England Lions
Boland Park, Paarl
Sun Jan 18 - Wed Jan 21
10:30 local | 08:30 GMT
03:30 EST | 02:30 CST | 00:30 PST
2nd unofficial Test - South Africa A v England Lions
Chevrolet Park, Bloemfontein
Sun Jan 25 (50 ovs)
10:00 local | 08:00 GMT
03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST
1st unofficial ODI - South Africa A v England Lions
Chevrolet Park, Bloemfontein
Wed Jan 28 (50 ovs)
13:30 local | 11:30 GMT
06:30 EST | 05:30 CST | 03:30 PST
2nd unofficial ODI - South Africa A v England Lions
Diamond Oval, Kimberley
Sat Jan 31 (50 ovs)
10:00 local | 08:00 GMT
03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST
3rd unofficial ODI - South Africa A v England Lions
Senwes Park, Potchefstroom
Mon Feb 2 (50 ovs)
10:00 local | 08:00 GMT
03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST
4th unofficial ODI - South Africa A v England Lions
Mamelodi Oval, Pretoria
Thu Feb 5 (50 ovs)
13:30 local | 11:30 GMT
06:30 EST | 05:30 CST | 03:30 PST
5th unofficial ODI - South Africa A v England Lions
Willowmoore Park, Benoni
Sat Feb 14 (50 ovs)           ICC Cricket World Cup
2nd Match, Pool A - Australia v England
Melbourne Cricket Ground
Fri Feb 20 (50 ovs)           ICC Cricket World Cup
9th Match, Pool A - New Zealand v England
Westpac Stadium, Wellington
Mon Feb 23 (50 ovs) ICC Cricket World Cup
14th Match, Pool A - England v Scotland
Hagley Oval, Christchurch
Sun Mar 1 (50 ovs) ICC Cricket World Cup
22nd Match, Pool A - England v Sri Lanka
Westpac Stadium, Wellington
Mon Mar 9 (50 ovs)           ICC Cricket World Cup
33rd Match, Pool A - England v Bangladesh
Adelaide Oval
Fri Mar 13 (50 ovs)           ICC Cricket World Cup
38th Match, Pool A - Afghanistan v England
Sydney Cricket Ground
News | Features Last 3 days
News | Features Last 3 days