Current GMT date and time Date Time
     - Day and Night - Covered by Cricinfo
Date and Time Match Weather The Weather Channel
Fri Jan 17 - Sun Jan 19
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Panadura Sports Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 17 - Sun Jan 19
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Ragama Cricket Club v Sinhalese Sports Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 17 - Sun Jan 19
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Sri Lanka Ports Authority Cricket Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
Fri Jan 17 - Sun Jan 19
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Colts Cricket Club v Sri Lanka Army Sports Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 17 - Sun Jan 19
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Moors Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 17 - Sun Jan 19
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Nondescripts Cricket Club v Colombo Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 24 - Sun Jan 26
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Chilaw Marians Cricket Club v Sinhalese Sports Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 24 - Sun Jan 26
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Panadura Sports Club v Sri Lanka Ports Authority Cricket Club
Panadura Esplanade
N/A
Fri Jan 24 - Sun Jan 26
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Ragama Cricket Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
Fri Jan 24 - Sun Jan 26
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Colombo Cricket Club v Sri Lanka Army Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
Fri Jan 24 - Sat Jan 25
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Moors Sports Club v Badureliya Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 24 - Sun Jan 26
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Sri Lanka Air Force Sports Club v Nondescripts Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 31 - Sun Feb 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 31 - Sun Feb 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Chilaw Marians Cricket Club v Panadura Sports Club
Panadura Esplanade
N/A
Fri Jan 31 - Sat Feb 1
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Sinhalese Sports Club v Sri Lanka Ports Authority Cricket Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Jan 31 - Sun Feb 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Badureliya Sports Club v Sri Lanka Army Sports Club
Surrey Village, Maggona
N/A
Fri Jan 31 - Sun Feb 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Colombo Cricket Club v Moors Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
Fri Jan 31 - Sun Feb 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Nondescripts Cricket Club v Colts Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 7 - Sun Feb 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Chilaw Marians Cricket Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
Fri Feb 7 - Sun Feb 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Panadura Sports Club v Ragama Cricket Club
Panadura Esplanade
N/A
Fri Feb 7 - Sun Feb 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Sinhalese Sports Club v Bloomfield Cricket and Athletic Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 7 - Sun Feb 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Badureliya Sports Club v Nondescripts Cricket Club
Surrey Village, Maggona
N/A
Fri Feb 7 - Sun Feb 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Moors Sports Club v Colts Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 7 - Sun Feb 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Sri Lanka Army Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Army Ground, Panagoda
N/A
Fri Feb 14 - Sun Feb 16
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Sri Lanka Ports Authority Cricket Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 14 - Sun Feb 16
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Ragama Cricket Club v Chilaw Marians Cricket Club
R Premadasa Stadium, Colombo
N/A
Fri Feb 14 - Sun Feb 16
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Sinhalese Sports Club v Panadura Sports Club
Sinhalese Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 14 - Sun Feb 16
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Badureliya Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Surrey Village, Maggona
N/A
Fri Feb 14 - Sun Feb 16
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Colts Cricket Club v Colombo Cricket Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 14 - Sun Feb 16
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Sri Lanka Army Sports Club v Moors Sports Club
Army Ground, Panagoda
N/A
Fri Feb 21 - Sun Feb 23
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Ragama Cricket Club v Bloomfield Cricket and Athletic Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 21 - Sun Feb 23
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Sri Lanka Ports Authority Cricket Club v Chilaw Marians Cricket Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 21 - Sun Feb 23
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Sinhalese Sports Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
Fri Feb 21 - Sun Feb 23
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Colombo Cricket Club v Badureliya Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
Fri Feb 21 - Sun Feb 23
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Nondescripts Cricket Club v Moors Sports Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 21 - Sat Feb 22
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Sri Lanka Air Force Sports Club v Colts Cricket Club
Air Force Ground, Katunayake
N/A
Fri Feb 28 - Sun Mar 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Chilaw Marians Cricket Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 28 - Sun Mar 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Panadura Sports Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
Panadura Esplanade
N/A
Fri Feb 28 - Sun Mar 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group A - Sri Lanka Ports Authority Cricket Club v Ragama Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 28 - Sun Mar 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Colombo Cricket Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
Fri Feb 28 - Sat Mar 1
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Colts Cricket Club v Badureliya Sports Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Feb 28 - Sun Mar 2
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Group B - Sri Lanka Army Sports Club v Nondescripts Cricket Club
Army Ground, Panagoda
N/A
Thu Mar 6 - Sun Mar 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Super Eight - Sinhalese Sports Club v Sri Lanka Army Sports Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Thu Mar 6 - Sun Mar 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Super Eight - Sri Lanka Ports Authority Cricket Club v Moors Sports Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Thu Mar 6 - Sun Mar 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Super Eight - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Nondescripts Cricket Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
Thu Mar 6 - Sat Mar 8
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Super Eight - Ragama Cricket Club v Colombo Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Mar 7 - Sun Mar 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Plate Championship - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Panadura Esplanade
N/A
Fri Mar 7 - Sun Mar 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Plate Championship - Chilaw Marians Cricket Club v Colts Cricket Club
Army Ground, Panagoda
N/A
Fri Mar 7 - Sun Mar 9
04:30 GMT | 10:00 local
23:30 EST -1d | 22:30 CST -1d | 20:30 PST -1d
Plate Championship - Panadura Sports Club v Badureliya Sports Club
Air Force Ground, Katunayake
N/A
Thu Mar 13 - Sun Mar 16
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Colombo Cricket Club v Sinhalese Sports Club
P Sara Oval, Colombo
N/A
Thu Mar 13 - Sat Mar 15
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Moors Sports Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Thu Mar 13 - Sun Mar 16
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Nondescripts Cricket Club v Sri Lanka Ports Authority Cricket Club
Bloomfield Cricket and Athletic Club Ground, Colombo
N/A
Thu Mar 13 - Sun Mar 16
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Sri Lanka Army Sports Club v Ragama Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Fri Mar 14 - Sun Mar 16
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Plate Championship - Bloomfield Cricket and Athletic Club v Colts Cricket Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
Fri Mar 14 - Sun Mar 16
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Plate Championship - Chilaw Marians Cricket Club v Badureliya Sports Club
Burgher Recreation Club Ground, Colombo
N/A
Fri Mar 14 - Sun Mar 16
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Plate Championship - Panadura Sports Club v Sri Lanka Air Force Sports Club
Army Ground, Panagoda
N/A
Thu Mar 20 - Sat Mar 22
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Ragama Cricket Club v Nondescripts Cricket Club
Moors Sports Club Ground, Colombo
N/A
Thu Mar 20 - Sun Mar 23
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Sinhalese Sports Club v Moors Sports Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Thu Mar 20 - Sat Mar 22
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Sri Lanka Ports Authority Cricket Club v Sri Lanka Army Sports Club
Colombo Cricket Club Ground
N/A
Thu Mar 20 - Sat Mar 22
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Tamil Union Cricket and Athletic Club v Colombo Cricket Club
Colts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
Fri Mar 21 - Sat Mar 22
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Plate Championship - Badureliya Sports Club v Bloomfield Cricket and Athletic Club
Air Force Ground, Katunayake
N/A
Fri Mar 21 - Sun Mar 23
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Plate Championship - Colts Cricket Club v Panadura Sports Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
Fri Mar 21 - Sun Mar 23
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Plate Championship - Sri Lanka Air Force Sports Club v Chilaw Marians Cricket Club
Surrey Village, Maggona
N/A
Thu Apr 3 - Sun Apr 6
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Sinhalese Sports Club v Nondescripts Cricket Club
Army Ground, Panagoda
N/A
 
Thu Apr 3 - Sun Apr 6
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Sri Lanka Army Sports Club v Tamil Union Cricket and Athletic Club
FTZ Sports Complex (Board of Investment), Katunayake
N/A
 
Thu Apr 3 - Sun Apr 6
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Sri Lanka Ports Authority Cricket Club v Colombo Cricket Club
Nondescripts Cricket Club Ground, Colombo
N/A
 
Fri Apr 4 - Mon Apr 7
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 22:30 CST -1d | 21:30 PDT -1d
Super Eight - Moors Sports Club v Ragama Cricket Club
Surrey Village Ground
N/A
 
Tue Apr 8 - Thu Apr 10
04:30 GMT | 10:00 local
00:30 EDT | 23:30 CDT -1d | 21:30 PDT -1d
Relegation match - Saracens Sports Club v Panadura Sports Club
Army Ground, Panagoda
N/A
 
Tournament Results
Saracens v Panadura at Panagoda - Apr 8-10, 2014
Match drawn
Moors v Ragama at Kaluthara - Apr 4-7, 2014
Moors won by 2 runs
Sinhalese v Nondescripts at Panagoda - Apr 3-6, 2014
Match drawn
SL Army v Tamil Union at Katunayake - Apr 3-6, 2014
Match drawn
SLPACC v Col CC at Colombo (NCC) - Apr 3-6, 2014
Col CC won by 9 wickets
More results »
News | Features Last 3 days
News | Features Last 3 days