previous next
Current Time

GMT

Test matches

LIVE
New Zealand
England
Match scheduled to begin at 11:00 local time (22:00 GMT -1d | 17:00 EST -1d | 16:00 CST -1d | 14:00 PST -1d)
LIVE
Australia
Pakistan
Match scheduled to begin at 10:00 local time (00:00 GMT | 19:00 EST -1d | 18:00 CST -1d | 16:00 PST -1d)

One-Day Internationals

LIVE
Afghanistan
West Indies
LIVE
Afghanistan
West Indies

Women's Twenty20 Internationals

LIVE
West Indies Women
India Women
LIVE
West Indies Women
India Women

CSA 3-Day Provincial Cup

LIVE
Free State
KwaZulu-Natal Inland
Match scheduled to begin at 10:00 local time (08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)
LIVE
KwaZulu-Natal
North West
Match scheduled to begin at 10:00 local time (08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)
LIVE
Northern Cape
Border
Match scheduled to begin at 10:00 local time (08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)

Quaid-e-Azam Trophy

LIVE
Khyber Pakhtunkhwa
Balochistan
Match scheduled to begin at 10:00 local time (05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)
LIVE
Northern (Pakistan)
Southern Punjab (Pakistan)
Match scheduled to begin at 10:00 local time (05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)
LIVE
Sindh
Central Punjab (Pakistan)
Match scheduled to begin at 10:00 local time (05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)

Asian Cricket Council Emerging Teams Cup

LIVE
Afghanistan Emerging Team
Sri Lanka Emerging Team
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
tbc
tbc
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
tbc
tbc
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Pakistan Emerging Team
Sri Lanka Emerging Team
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Bangladesh Emerging Team
India Emerging Team
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Afghanistan Emerging Team
Oman Emerging Team
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
India Emerging Team
Hong Kong Emerging Team
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Hong Kong Emerging Team
UAE Emerging
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Oman Emerging Team
Pakistan Emerging Team
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Bangladesh Emerging Team
UAE Emerging
Match scheduled to begin at 09:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)

CSA Provincial One-Day Challenge

LIVE
Border
Western Province
Match scheduled to begin at 09:30 local time (07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)
LIVE
Eastern Province
Boland
Match scheduled to begin at 09:30 local time (07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)
LIVE
Easterns
KwaZulu-Natal
Match scheduled to begin at 09:30 local time (07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)
LIVE
North West
Northern Cape
Match scheduled to begin at 09:30 local time (07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)
LIVE
Northerns
South Western Districts
Match scheduled to begin at 09:30 local time (07:30 GMT | 02:30 EST | 01:30 CST | 23:30 PST -1d)

Super50 Cup

Barbados
Leeward Islands
Match scheduled to begin at 09:00 local time (13:00 GMT | 08:00 EST | 07:00 CST | 05:00 PST)
Guyana
Windward Islands
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Jamaica
Canada
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Barbados
Comb C&C
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Guyana
West Indies Emerging Team
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Trinidad & Tobago
Windward Islands
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Jamaica
Canada
Match scheduled to begin at 09:00 local time (13:00 GMT | 08:00 EST | 07:00 CST | 05:00 PST)
Comb C&C
Leeward Islands
Match scheduled to begin at 09:00 local time (13:00 GMT | 08:00 EST | 07:00 CST | 05:00 PST)
Guyana
Windward Islands
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Barbados
Jamaica
Match scheduled to begin at 09:00 local time (13:00 GMT | 08:00 EST | 07:00 CST | 05:00 PST)
Leeward Islands
Canada
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Windward Islands
West Indies Emerging Team
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Trinidad & Tobago
United States of America
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
West Indies Emerging Team
United States of America
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)
Trinidad & Tobago
United States of America
Match scheduled to begin at 13:30 local time (17:30 GMT | 12:30 EST | 11:30 CST | 09:30 PST)

The Ford Trophy

Auckland
Wellington
Match scheduled to begin at 11:00 local time (22:00 GMT -1d | 17:00 EST -1d | 16:00 CST -1d | 14:00 PST -1d)
Central Districts
Canterbury
Match scheduled to begin at 11:00 local time (22:00 GMT -1d | 17:00 EST -1d | 16:00 CST -1d | 14:00 PST -1d)
Northern Districts
Otago
Match scheduled to begin at 11:00 local time (22:00 GMT -1d | 17:00 EST -1d | 16:00 CST -1d | 14:00 PST -1d)
Auckland
Central Districts
Match scheduled to begin at 11:00 local time (22:00 GMT -1d | 17:00 EST -1d | 16:00 CST -1d | 14:00 PST -1d)
Northern Districts
Canterbury
Match scheduled to begin at 11:00 local time (22:00 GMT -1d | 17:00 EST -1d | 16:00 CST -1d | 14:00 PST -1d)
Otago
Wellington
Match scheduled to begin at 11:00 local time (22:00 GMT -1d | 17:00 EST -1d | 16:00 CST -1d | 14:00 PST -1d)

The Marsh Cup

LIVE
South Australia
Western Australia
Match scheduled to begin at 11:00 local time (00:30 GMT | 19:30 EST -1d | 18:30 CST -1d | 16:30 PST -1d)
LIVE
Victoria
New South Wales
Match scheduled to begin at 15:00 local time (04:00 GMT | 23:00 EST -1d | 22:00 CST -1d | 20:00 PST -1d)
LIVE
Tasmania
Queensland
Match scheduled to begin at 11:00 local time (00:00 GMT | 19:00 EST -1d | 18:00 CST -1d | 16:00 PST -1d)
LIVE
Victoria
South Australia
Match scheduled to begin at 11:00 local time (00:00 GMT | 19:00 EST -1d | 18:00 CST -1d | 16:00 PST -1d)
LIVE
Tasmania
New South Wales
Match scheduled to begin at 11:00 local time (00:00 GMT | 19:00 EST -1d | 18:00 CST -1d | 16:00 PST -1d)

Mzansi Super League

LIVE
Durban Heat
Paarl Rocks
Match scheduled to begin at 17:30 local time (15:30 GMT | 10:30 EST | 09:30 CST | 07:30 PST)
LIVE
Jozi Stars
Nelson Mandela Bay Giants
Match scheduled to begin at 12:30 local time (10:30 GMT | 05:30 EST | 04:30 CST | 02:30 PST)
LIVE
Durban Heat
Cape Town Blitz
Match scheduled to begin at 10:00 local time (08:00 GMT | 03:00 EST | 02:00 CST | 00:00 PST)
LIVE
Paarl Rocks
Tshwane Spartans
Match scheduled to begin at 14:00 local time (12:00 GMT | 07:00 EST | 06:00 CST | 04:00 PST)
LIVE
Nelson Mandela Bay Giants
Cape Town Blitz
Match scheduled to begin at 17:30 local time (15:30 GMT | 10:30 EST | 09:30 CST | 07:30 PST)
LIVE
Tshwane Spartans
Durban Heat
Match scheduled to begin at 17:30 local time (15:30 GMT | 10:30 EST | 09:30 CST | 07:30 PST)

Cricket Australia Second XI Competition

New South Wales Second XI
Australian Capital Territory Second XI
Match scheduled to begin at 10:30 local time (23:30 GMT -1d | 18:30 EST -1d | 17:30 CST -1d | 15:30 PST -1d)
South Australia Second XI
Queensland Second XI
Match scheduled to begin at 10:30 local time (00:00 GMT | 19:00 EST -1d | 18:00 CST -1d | 16:00 PST -1d)
WA 2nd XI
Tasmania Second XI
Match scheduled to begin at 10:00 local time (02:00 GMT | 21:00 EST -1d | 20:00 CST -1d | 18:00 PST -1d)

Quaid-e-Azam Second XI Trophy

LIVE
Balochistan 2nd XI
Sindh 2nd XI
Match scheduled to begin at 10:00 local time (05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)
LIVE
Northern 2nd XI (Pakistan)
Khyber Pakhtunkhwa 2nd XI
Match scheduled to begin at 10:00 local time (05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)
LIVE
SPNJB 2nd XI
Centr 2nd XI
Match scheduled to begin at 10:00 local time (05:00 GMT | 00:00 EST | 23:00 CST -1d | 21:00 PST -1d)

CSA Women's Provincial League

Boland Women
Eastern Province Women
Northern Cape Women
KwaZulu-Natal Inland Women
Western Province Women
Northerns Women

Women's Big Bash League

LIVE
Sydney Thunder Women
Sydney Sixers Women
Match scheduled to begin at 19:10 local time (08:10 GMT | 03:10 EST | 02:10 CST | 00:10 PST)
LIVE
Melbourne Stars Women
Adelaide Strikers Women
Match scheduled to begin at 13:30 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Sydney Thunder Women
Brisbane Heat Women
Match scheduled to begin at 19:10 local time (08:10 GMT | 03:10 EST | 02:10 CST | 00:10 PST)
LIVE
Brisbane Heat Women
Perth Scorchers Women
Match scheduled to begin at 10:00 local time (23:00 GMT -1d | 18:00 EST -1d | 17:00 CST -1d | 15:00 PST -1d)
LIVE
Sydney Sixers Women
Melbourne Renegades Women
Match scheduled to begin at 14:10 local time (03:10 GMT | 22:10 EST -1d | 21:10 CST -1d | 19:10 PST -1d)
LIVE
Melbourne Renegades Women
Brisbane Heat Women
Match scheduled to begin at 10:00 local time (23:00 GMT -1d | 18:00 EST -1d | 17:00 CST -1d | 15:00 PST -1d)
LIVE
Melbourne Stars Women
Perth Scorchers Women
Match scheduled to begin at 14:00 local time (03:00 GMT | 22:00 EST -1d | 21:00 CST -1d | 19:00 PST -1d)
LIVE
Sydney Thunder Women
Adelaide Strikers Women
Match scheduled to begin at 14:30 local time (03:30 GMT | 22:30 EST -1d | 21:30 CST -1d | 19:30 PST -1d)
LIVE
Sydney Sixers Women
Hobart Hurricanes Women
Match scheduled to begin at 17:30 local time (06:30 GMT | 01:30 EST | 00:30 CST | 22:30 PST -1d)